Wpis z mikrobloga

Hype na shadow Lugie przeszedł mi jak spojrzałem na pvpoke i się okazało, że zwykła jest lepsza od shadow
W sumie to logiczne, shadow poki dostają +20% do ataku, ale także -20% do obrony, więc Lugia której główną siłą jest defensywa więcej traci niż zyskuje. Tak, taka zwykła zadaje mniejsze obrażenia, ale dłużej wytrzyma w walce, przez co w sumie zada więcej obrażeń
Jak widać, nie zawsze shadow pokemon jest lepszy, więc odradzam pakowanie wszystkich cukierków w shadow Lugie
#pokemongo
  • 6
@Kameishi: większość shadow jest de facto słabsza od zwykłych wersji. Co z tego, że zadają więcej obrażeń, skoro szybciej spadną z rowerka? Na pvp jednak to może mieć większe znaczenie, bo tam zależnie od taktyki, stawia się na dps lub ogólna wytrzymałość.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kameishi: @papaj_21_37: ogólnie jestem w trakcie ogarniania tego tematu, więc chętnie posłucham jak ktoś ma cokolwiek do pogadania na ten temat. Wiadomo każdy pokemon należy traktować osobno. Osobiście nie mam konkretnych shadow pokemonów do pvp, ani tym się jakoś nie interesuję. Bardziej mnie interesują raidy, chociaż niemal każdy raid jaki robię to na 10 czy 11 czy 12 osób, więc wygrany tak czy siak.

Ale do meritum. W pvp, hardkorowe
Kiedyś ktoś wstawił na mikroblogu że z shadow zbił w ileś sekund, a zwykłym Pokemonem w ileś tam.


@Polski-Polak-Siema-PL: Tak pamiętam, bo to ja to wstawiłem :)
To był rajd Houndoom vs Wobbuffet
Mój dzisiejszy post dotyczył głównie pvp i użyteczności shadow Lugii na Master League, ale wydaje mi się, że na rajdach będzie podobnie, bo w tym konkretnym przypadku boost do ataku nie zrekompensuje straty w defensywie
@Polski-Polak-Siema-PL: jak Ciebie raidy bardziej interesują to powiem tak. Jak marzy ci się robienie legend duo (oczywiście musisz mieć z kim) to takie shadow dużo szybciej zbija. Jak masz ekipę to trochę dust w błoto. Ja nie mam żadnego zrobionego na raidy, do pvp tylko shiny scizora dla szpanu, ale pvp to inna bajka.