Wpis z mikrobloga

Chciałbym wrzucić swoje oszczędności w jakiś fundusz tylko nie wiem jaki.
Boję się, że wszystko może być na górce teraz i nie ma sensu w to iść. Jest coś co przewidywalnie nie zaliczy spadku? Jakaś giełda, waluta itp?
#gielda #inwestycje
  • 16
@Kolsky: co musiałoby się wydarzyć żeby gpw leciało w dół? Gwaltowna podwyzka stóp, inflacja 10%? Bananowa to jedno wielke iksde, oczywiście nie mówię że hamburgery są lepsze, no kto co woli
@Kolsky: typowy błąd początkującego, patrzysz na wykres i chcesz na tej podstawie wyciągać jakieś wnioski (co jest niemożliwe, bo nikt nie zna prawej strony wykresu). Widzisz że jest na ath więc nie zainwestujesz, a dzisiejsze ath może być 1/2, 1/10, 1/100 - ath za dwa lata. Więc po dwóch latach patrzysz znowu na wykres i mówisz "no tak, dwa lata temu opłacało się zainwestować ale teraz jest na ath, więc nie"
@Kolsky Zajmuje się tym zawodowo. Mam dostęp do wielu ciekawych rozwiązań, funduszy zagranicznych np. od JP Morgan, własną platformę transakcyjną oraz wiele innych typów inwestycji, bardziej alternatywnych. Oczywiście chętnie też z Tobą porozmawiam na inne tematy finansowe, dotyczące planowania i obsługi i majątku. Więcej materiałów podobnych do tej grafiki znajdziesz na mojej stronie.

https://finansedlaswiadomych.pl/oszczednosci/
Pobierz droetker4 - @Kolsky Zajmuje się tym zawodowo. Mam dostęp do wielu ciekawych rozwiązań...
źródło: comment_1636714571t859Mnt5slbgHlbn3J7ae6.jpg
@Kolsky: masz max -5% na indeksach, jezeli to cie przeraza lub w jakikolwiek sposob oznacza ze nastapil krach, to inwestowanie nie jest dla ciebie. Takich tapniec jest pare w roku. W marcu w takim tapnieciu spadlo -10 i pol roku pozniei miales juz +30 (w stosunku do wartosci po tapnieciu).

Jak bedzie tym razem? Nikt nie wie, bo przewidywanie prawej strony wykresu to glupota