Wpis z mikrobloga

Siemka mirki,
Planowałem wyjazd na Kubę w styczniu 2022 aby przejechać w stylu bikpepacking cała wyspę rowerem, zanosi sie jednak że będzie trzeba odbyć kwarantannę dla niezaszczepionych. A na kanarach już nie. Ktoś był w obu kierunkach w okolicy stycznia? Jak z pogodą jest porównywalna?
Da radę się opalić i jeździć bez koszulki żeby naładować się energią czy za zimno?
Na Kubie wyszło by akurat około 3tys km do przejechania a na kanarach trzeba by się sporo na kręcić w kółko żeby tyle wycisnąć i nie wjeżdżać w góry bo tam pewnie będzie zima i śnieg,
Może macie jakieś inne kierunki?
Pasował mi kilka lat temu Izrael i Jordania i było gorąco nawet w styczniu ale objechałem cały ich kraj więc już nie chciał bym wracać tam.zreszta w obecnych czasach chyba nie jest to takie proste już.

#podrozujzwykopem
#wyspykanaryjskie
#kuba
#podroze
#porada
#wakacje
#wyprawyrowerowe
#kolarstwo
#bikepacking

Gdzie w styczniu na rower bikepacking,?

  • Kuba 15.6% (5)
  • Wyspy Kanaryjskie 62.5% (20)
  • Gdzieś indziej napisze w komentarzu 21.9% (7)

Oddanych głosów: 32

  • 12
@basssiok: ciekawe, w styczniu niby jest 15-22 stopnie średnio,
Tak chciałbym 3-4 wyspy o obskoczyc promami za około 150€, finansowo i tak było by taniej niż lecieć na Kubę,
Są na fuercie jakieś szlaki szutrowe przez całą wyspę?
Byłeś na rowerze? Jeśli tak to kolarka czy MTB?
@adamsowaanon: spałem 3 dni w górach w takich jaskiniach to tam już pizgało i to mocno a na dole było po 26 stopni. też bym pojechał na podobnego tripa (bikepacking), tylko nie wiem czy by mnie te podjazdy tam nie zabiły (tam auto czasem na jedynce ledwo daje rade ( ͡° ͜ʖ ͡°) )
@adamsowaanon: Jezdze na Kanary praktycznie tylko zima w terminie ferii zimowych z gowniakami, bo to jedyna budzetowa desytynacja w miare bilisko nad gdzie zima mozna pouzywac slonca. Spokojnie zaliczalismy kapiele w ocenianie. Krem z filtrem konieczny.

Ludzi duzo mneij. Ceny nizsze jak u nas. Wieczorami chlodnawo. Czasami wieje.
Ale polecam mocno.