Wpis z mikrobloga

@Rad-X: Dlaczego nie ma jak sprawdzić? Masz logi serwera w których masz user agenta który pobrał obrazek. Klienty pocztowe mają swój UA, a w webmailach masz UA przeglądarki - i tu robisz założenie, że jeśli domena maila to poczta.onet to jeżeli został obrazek pobrany przez przeglądarkę to na 99% ktoś użył webmaila od onetu.

No chyba, że niektóre usługi mailowe mają jakieś swoje proxy pobierania obrazków i zaciemniają dane dotyczące user
  • Odpowiedz
i tu robisz założenie, że jeśli domena maila to poczta.onet to jeżeli został obrazek pobrany przez przeglądarkę to na 99% ktoś użył webmaila od onetu.


@Niuans: ze względów bezpieczeństwa, żaden klient pocztowy nie pobiera obrazków domyślnie.

Poza tym, jeżeli robisz sprawdzenie tylko po domenie to jesteś już w pupie bo może klient użyć np telefonu
  • Odpowiedz
@nalej_mi_zupy: Tak z ciekawości, po co chcesz to wiedzieć? W sensie nie atakuję, tylko chcę wiedzieć, żeby Ci coś ewentualnie podpowiedzieć. Chodzi Ci o np. o odpowiednie zakodowanie maili, aby się dobrze wyświetlały we wszystkich klientach pocztowych czy o coś innego?
  • Odpowiedz
@austra: Tak. Mam bardzo dużo maili do zakodowania + dark mody do nich. I okazuje się, że zafiksowanie jednej rzeczy rozwala inną na innym kliencie.
W skrócie - chcę ustawić sobie jakieś priorytety na których klientach się skupić w pierwszej kolejności.
  • Odpowiedz
na których klientach się skupić w pierwszej kolejności.


@nalej_mi_zupy: dane w Polsce nie będą się jakoś drastycznie różniły od tych z innych krajów, więc pewnie będzie to Gmail, Outlook i Apple, bo co innego?
  • Odpowiedz
Mam bardzo dużo maili do zakodowania + dark mody do nich. I okazuje się, że zafiksowanie jednej rzeczy rozwala inną na innym kliencie.


@nalej_mi_zupy: trzymam kciuki. Ja projektowałem stopki do maili. Dwa miesiące.
Skończyło się na zwykłym tekście Arialem i logo pod spodem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz