Wpis z mikrobloga

Przeczytałem Pierwsze Prawo całą serię i czekam na luty na kolejną część i muszę powiedzieć że to jedno z najlepszych fantasy jakie czytałem. Nie ma słodko pierdzenia, nieskazitelnych superbohaterów i innych. Tylko brud, przemoc i błoto.
Serdecznie polecam.
A jak ktoś się nie zgadza to może się ze mną spotkać w Kręgu i jeszcze raz przemyśleć swoją opinie gdy już wróci do błota ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#ksiazki
  • 9
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Nieznajomy_U_Bram: w razie czego mogę Ci trzymać tarczę. Trylogia pierwszego prawa jest świetna, ale mam wrażenie że kontynuacja (Epoka obłędu) to już nie to samo.
Czy czytałeś Bohaterów jako uzupełnienie Pierwszego Prawa? Jeśli nie, polecam czekając na lutową premierę.
  • Odpowiedz
@Nieznajomy_U_Bram: Oj tak, poważne fantasy, nie infantylne #!$%@? jak u Sandersona ( ͡° ͜ʖ ͡°) a Bohaterowie to w ogóle topka gatunku. Duży plus za dystans autora do samego siebie. Teraz trzeba tylko wytrwać do lutego.
  • Odpowiedz
@Nieznajomy_U_Bram: Miałem jedno podejście, ale odpadłem po Drodze Królów, jak dla mnie jednak całość zbyt patetyczna i zbyt fantastyczna, a i postacie w porównaniu do Abercrombiego wypadają miernie. Bohaterowie to idealny przykład fantasy bez fantastyki, takie jak lubię najbardziej ( ͡° ͜ʖ ͡°) a cała reszta też jest bardzo dobra, moim zdaniem jedna z najlepszych serii jakie gatunek ma do zaoferowania.
  • Odpowiedz
@joechip: w archiwum Sanderson swietnie skupia sie na siadajacej psychice postaci i ich przezyciach, a dla kogos kto nie oczekuje tylko akcji i niczego wiecej jest ciekawe, sporo osob narzeka, ze te ksiazki to nudne czekanie na #!$%@? na koncu kazdej z nich, a moim zdaniem ta kulminacja na koniec swietnie podkresla budowanie napiecia przez cala reszte ksiazki
  • Odpowiedz