Wpis z mikrobloga

Wytłumaczy mi ktoś fenomen #!$%@? programu Biedny dom, bogaty dom? Czy ma to na celu coś innego oprócz wyśmiewania biednych rodzin i czy naprawdę w Polsce mianem bogatego określa się kogoś komu po opłaceniu rachunków zostaje 3600 zł na przyjemności?

Coraz częściej dochodzę do wniosku, ze to my jako Polacy mamy w sobie wiele dziwnych, niezrozumiałych emocji jak zazdrość, wyśmiewanie się z kogoś na podstawie statusu materialnego bądź odmiennej opinii (co świetnie widać na wykopie).

Wczoraj czytałem wpis jakiegoś mirka, który bodajże komentował sprawę z Kurdej Szatan - za niedługo będziemy obawiali się wyrażać swoją opinie przed linczem większości. Moim zdaniem miał całkowita racje. I nie, nie zamierzam z żadnym z was wchodzić w dyskusje czy jej wpis na ig był słuszny czy nie bo nie o tym jest post. Post jest o dziwnej mentalności Polaków, którzy z niejasnych powodów wydają sie być nieszczęśliwymi ludźmi. Jestem ciekaw czy tą agresje i chamstwo wynosicie z domów rodzinnych czy nabywacie.

Zmierzając do meritum - właśnie to jest piękne w nas (ludziach), ze nie jesteśmy tacy sami i, ze każdy ma prawo wyrażać swoją opinie. Jeśli by tak nie było bylibyśmy na dobrej drodze do dyktatury. A jeśli ktoś nie potrafi porozmawiać merytorycznie bez uciekania do agresji słownej i zaczepek znaczy, ze musi być bardzo nieszczęśliwym i smutnym człowiekiem z dużymi problemami.

Pozdrawiam serdecznie, udanego weekendu Wam wszystkim

#przemyslenia #przemysleniazdupy #niepopularnaopinia #pytanie #polska
  • 6
@Nudiustertian w tym programie moim zdaniem chodzi tez o zmotywanie biednych do wzięcia życia w swoje ręce pokazując jak mogliby mieć. Nie u wszystkich, wiadomo, ale u części osób naprawdę dałoby się coś zmienić. Tylko trzeba chcieć. Gdzieś przeczytałam ładne zdanie, że masz tyle na ile pozwala Ci odwaga. Część tych osób z biednych domów nie ma nawet roboty, ani matka ani ojciec. Żyją za 500 plus na dwójkę dzieci i nie
@MojaPieknaRoslineczko: Zgadzam się u części osób faktycznie można by cos zmienić. Niestety moim zdaniem u większości z nich ich sytuacja jest na tyle słaba (np schorowany samotny rodzic z trójka dzieci bez pracy, umiejętności w podeszłym wieku), ze to błędne koło - na tydzień zakosztują życia w „bogatym” czyli w zasadzie w normalnym domu (takim jak powinien wyglądać dom), a potem wrócą do swojego biednego życia bez możliwości na jakiekolwiek zmiany,
@MojaPieknaRoslineczko: Zgadzam się u części osób faktycznie można by cos zmienić. Niestety moim zdaniem u większości z nich ich sytuacja jest na tyle słaba (np schorowany samotny rodzic z trójka dzieci bez pracy, umiejętności w podeszłym wieku), ze to błędne koło - na tydzień zakosztują życia w „bogatym” czyli w zasadzie w normalnym domu (takim jak powinien wyglądać dom), a potem wrócą do swojego biednego życia bez możliwości na jakiekolwiek zmiany,
@MojaPieknaRoslineczko: Odchodząc trochę od smutnych stron tego programu to zauważyłem, ze bardzo dużo męskich reprezentantów bogatych rodzin to „artyści” disco polo :D nie wiedziałem, ze mamy w Ojczyźnie, az tak rozwinięta scenę disco. Moze to czas żeby się przebranżowić ( ͜͡ʖ ͡€)
w tym programie moim zdaniem chodzi tez o zmotywanie biednych do wzięcia życia w swoje ręce pokazując jak mogliby mieć.


@MojaPieknaRoslineczko: Obawiam się, że niestety nie. Moim zdaniem to kolejny program, który ma łechtać ego odbiorcy na zasadzie "no tak źle to ja jeszcze nie mam". Wiesz, pokażą tego biednego człowieka, dla którego wanna to atrakcja, bo na co dzień kąpie się w balii, a przeciętny widz-Janusz sobie pomyśli, że kurde,