Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki z tagu #zurych, juz raz mi pomogliscie to doszedlem do wniosku ze znow spytam :) A w sumie mam 2 proste pytania:

1. Czy w Zurychu platnosc zblizeniowa jest powszechna? Zastanawiam sie nad przerzuceniem kasy z konta w mBank na Revoult (dopoki nie ogarne Szwajcarskiego konta) ale zastanawiam sie czy bede mogl placic telefonem. Aktualnie nie mam karty do revoulta i raczej nie chcialbym wyrabiac.

2. Czy wyrobienie karty ZVV jest mozliwe od razu na miejscu? Na stronie przeczytalem ze potrzebuja ID i Zdjecie paszportowe ale nie udalo mi sie znalezc nic na temat tego ile czasu trwa wyrobienie jej. Zastanawiam sie bo pewnie od poczatku bede duzo poruszal sie po miescie i okolicach wiec chcialbym to ogarnac jak najszybciej.
  • 4
Czy w Zurychu platnosc zblizeniowa jest powszechna?


@admiral88: Tak. Poza automatami ZVV można płacić zbliżeniowo praktycznie wszędzie.

Czy wyrobienie karty ZVV jest mozliwe od razu na miejscu?


@admiral88: Tak dokładniej, to nie jest to karta ZVV, tylko ogólnokrajowy SwissPass. Samą kartę dostaniesz pocztą, ale na poczekaniu dostaniesz tymczasową w formie wydruku z terminala i z biletu będziesz mógł korzystać od razu. Możesz też zalogować się konto SwissPass w aplikacji SBB