Wpis z mikrobloga

Zastanawia mnie dlaczego nie można wybudować tymczasowego muru nawet z takich kontenerów morskich, są modularne można by łatwo wybudować kilka poziomów i prędkość budowania była by duża + można chodzić po dachach i pilnować

Na pewno w newralgicznych miejscach by pomogło i nie było takie proste do sforsowania

#bialorus #uchodzcy
bi-tek - Zastanawia mnie dlaczego nie można wybudować tymczasowego muru nawet z takic...

źródło: comment_1636920093UgmmP0HM93sIrS5nAK0nek.jpg

Pobierz
  • 19
@Morritz: pusty kontener nie jest aż taki ciężki i z pomocą wojska pewnie dałoby się to wykonać np w Kuźnicy aby zabezpieczyć ludzi

@tornadziejaneta: Nie mówię żeby budować 418 km z tego. Ale na szybko postawić 20-40 kontenerów

Ewentualnei opracować jakąś formę do robienia prefabrykatów betonowych zapór żeby nie rozwalia tego tak szybko + nie widzą co się dzieje po drugiej stronie
bi-tek - @Morritz: pusty kontener nie jest aż taki ciężki i z pomocą wojska pewnie da...

źródło: comment_1636920546I2e8uLXWCbwOzk5c4ghDq8.jpg

Pobierz
@bi-tek: policze Ci, ten którego zdjęcie umieściłeś to tzn "czterdziestka", ma 12m długości, jego cena to od 11 do 15 tysiecy złotych, długość granicy z białorusią to 418km co daje nam 418000m, wiec na ustawienie zapory tylko jednego rzędu konterenów potrzeba ich 34834, co w najlepszym przypadku (nielicząc kosmicznych kosztów transportu) daje nam około 350 milionów złotych, a jest to koszt samych kontenerów, gdybyś chciał ustawic jeden na drugi pomnóż tę
@tornadziejaneta: jezeli taki koszt jest realny, to rzeczywiscie byloby to glupie posuniecie targac tam kontenery, a plot ma byc na calej linii, wiec tutaj chodzi o myslenie przyszlosciowe, to tak jakby budowac sobie dom , zeby kupic mieszkanie i mieszkac w bloku
@tornadziejaneta: To w sumie... tanio 700mln za 4m mur jak chcą wydać 1,5mld :D a tak serio to chodziło mi o jakieś krytyczne miejsca aby na pewno nie przeszli i wywiać ich bardziej w pola gdzie nie ma domostw 100m od granicy
@datmoor: Ziemi dużo. Kontenery mogłyby być na krótka linie dosyć dobre. Idealne by były zapory betonowe tak na 4-5m wysokie i na gorze jeszcze instalacja do rozpylania gazu :D