Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z Was zna się na telefonach BlackBerry? Mam zajebisty problem z instalacją programu BB Desktop Software, a na forum BB jakoś nie idzie się dopytać... Czy próbuję zainstalować wersję 4.2 (z płyty dołączonej do Blackberry), czy ściągnięty 7.1, dzieją się różne cuda.

Najpierw one się grzecznie instalowały, ale żaden nie widział Jeżyny (kabel USB działa, po prostu program nie widział podpiętego urządzenia). Chyba winny jest Windows, bo:

Wyinstalowałam i wyczyściłam rejestry, a przy ponownej próbie instalacji DM 7.1 zaczęły wyskakiwać historie takie jak brak zgodności programu z Windowsem, czy brak MSVCP100.dll

Dostałam łatkę naprawiającą ten brak zgodności, coś naprawiającego problem braku MSVCP100.dll. Usunęłam DM'a, po restarcie ponowna próba, tym razem 4.2 z płyty - no i Avast się uczepił, pokazało HRESULT-2147467259, instalacja przerwana. Idąc za radą znalezioną w necie, Avasta zatrzymałam, od nowa próbuję instalować, HRESTULT już nie ma, DM się zainstalował... ale nie działa. Nie uruchamia się. Mignie tylko i znika.

7.1 się zainstalował i uruchomił, ale wróciłam do punktu wyjścia: nie widzi podpinanego urządzenia. :/

Makabra. Nie wiem już co z tym fantem zrobić. Mam WinXP (wersja 5.1), mam zalecany przez RIM-a Framework 3.5 SP 1 i Microsoft® Visual C++® 2008 Redistributable Package.

Czy ktoś z Was może mi podpowiedzieć o co kaman? #blackberry #help #technologia
  • 3
  • Odpowiedz
@Guma-Od-Majtek: to raczej wina windowsa, nie znam nikogo ktroby xp jeszcze używał w domu ;>

a moze win7 zainstaluj jako wirtualny i tam sobie porób co masz.

Ja nigdy z BB Desktop Software, Device Manager czy BB link nie miałem problemu.
  • Odpowiedz
@kuba: Dzięki dobry człowieku, sprawdzę może jak sytuacja będzie wyglądała na kompie brata pod Win7. Może faktycznie trzeba temu XP podziękować. Aaale, spróbuję jeszcze reinstalację tego gnoja zrobić, bo jednak dawno jej nie było i może coś się naknociło przez ten czas. Generalnie mam tu jedno wielkie ##!$%@? :D
  • Odpowiedz
@Guma-Od-Majtek: (#) spoko, jak coś to wołaj.

W ogóle to jak np narzekasz na wydajnośc, baterie to są programy do zmniejszania oprogramowania, wywalasz rzeczy z których nie będziesz korzystała i dużo lepiej śmiga, co najważniejsze mi wydłużyło działania na baterii,teraz mam BB10 więc na szczescie juz nie musze tego robić:)
  • Odpowiedz