Wpis z mikrobloga

Czy jest możliwe branie finasterydu profilaktycznie? Mam ostatnio spory problem z ilością wypadania włosów, ale nie widze żadnej miniaturyzacji na linii włosów ani na koronie. Tak w zasadzie to mam całkiem grube włosy, ale na wszelki wypadek idę tej soboty do trychologa żeby dowiedzieć sie na jakiej zasadzie tak wiele mi ich ostatnio leci.
#finasteryd
  • 5
@Choroszczanin: Osobiście fina bym nie brał profilaktycznie na dłuższy okres.
Idź do dobrego dermatologa i niech Cię zbada i sprawdzi skórę głowy.
Jeśli chcesz brać Fina to bym spróbował na twoim miejscu na 2 miesiące i sprawdził czy leci mniej czy tyle samo, ewentualnie zrób topical fina i sprawdź po 2 miesiącach czy leci dalej tak dużo.
@Fortnight: Dla waszmości i reszcie potencjalnie zainteresowanych. Pani trycholog powiedziała że akurat w moim przypadku problem nie ma nic wspólnego z łysieniem androgenowym, a mieszki włosowe są w dobrym stanie. Mój problem to najprawdopodobniej przebyta jakaś mocniejsza infekcja w ostatnim czasie (nie zdziwiłbym się gdyby to był covid bo rzeczywiście kilka miesięcy temu mocno mnie ścieło), stres związany ze zmianą uczelni, a i sama w sobie skóra głowy jest do lekkiego
Poleciła mi też suplementacje witaminy D, zrobienie sobie badań czy z żelazem wszystko gra no i wedle uznania poleciła specjalistyczny szampon jakiś na wzmocnienie włosów do ustąpienia problemu.