Wpis z mikrobloga

#koronawirus #covid19 ktoś leczył się może z pomocą #amantadyna ? Jakie dawki w jakim dokładnie czasie braliście? Jakie efekty?
Jakie przeciwwskazania lub interakcje znacie?

Co sądzicie o stosowaniu razem z aspiryną (zmniejsza krzepliwość)? Czy jest duży spadek ciśnienia podczas stosowania?

Czy warto postarać się o lekarza który to wypisze i ew gdzie takiego szukać (wiem coś że jest Bodnar, a inne opcje istnieją?)

#farmacja #medycyna
  • 8
  • Odpowiedz
@decentralizacja: w moim przypadku pomogło zgodnie z oczekiwaniami, tj w 3 dni. Dawkowanie zgodnie z wariantem 1 ze strony Bodnara. Co ważne jeśli dawka (co 6 godzin) wypada w nocy, wstawałem i brałem. Ja akurat nie miałem żadnych efektów ubocznych. Aspiryna tylko na noc ale cholernie się pocilem w czasie snu, później brałem polopirynę w ciągu dnia. Dużo pilem i brałem dużo witaminy C (4000 jednostek dziennie). Ponadto antybiotyk sumamed raz
  • Odpowiedz
@Piterrkow: spora szansa, że bez żadnego leczenia efekt byłby ten sam; stosujecie lek z znanymi efektami ubocznymi bez dowodów na jego skuteczność w leczeniu covidu. Witamina C w takiej dawce to też pomyłka, absolutnie brak dowodów na jej skuteczność w leczeniu zwykłego przeziębienia, a co dopiero w covidzie. Ten sumamed to spuszczam zasłonę milczenia, bo już ręce opadają. Kto wam to #!$%@? przepisuje wszystko?
  • Odpowiedz
@Piterrkow: spora szansa, że bez żadnego leczenia efekt byłby ten sam; stosujecie lek z znanymi efektami ubocznymi bez dowodów na jego skuteczność w leczeniu covidu.


@Karol1337: ale wiesz że Amandytyna była od lat stosowana skutecznie na inne choroby wirusowe? Efekty uboczne są dobrze znane i krótkotrwałe
  • Odpowiedz