Wpis z mikrobloga

@newskamil11: idea pracy magisterskiej jest taka, żebyś zajął się czymś nowym. Mało albo wcale nie zbadanym tematem a nie "oklepane schematy pracy". Taki pierwszy z brzegu temat który przychodzi mi do głowy to wpływ derywatów na BTC w przyszłości (papierowe BTC) w oparciu o to jaki derywaty (papierowe złoto) miały historyczny wpływ na złoto. Materiałów odnośnie tego jaki wpływ derywaty mają na złoto jest mnóstwo. Wystarczy przenieść to na BTC (zakładając
@mazaken: pewnie nie masz za wiele wspólnego ze środowiskiem naukowym i profesjonalnym rynkiem pracy. Dobrze napisana praca jest wizytówką na całe życie. Jest czymś co jest dużo ważniejsze niż "papier z uczelni". Dobrze napisana praca jest cytowana w innych pracach naukowych. Może być decydująca w momencie przyjęcia do pracy na wysoko płatne i prestiżowe stanowisko w (tym przypadku) świecie finansów.
@gazpacho: jak ktoś planuje kariere naukową to może tak, ale nie każdy ma takie plany. Natomiast przy aplikacji do pracy nigdy czegos takiego nicwidziałem. Co prawda nie wiem, jak wygląda rekrutacja na "top of the top", ale myśle, że gdy 20 lat błyskotliwej kariery i awansów ma zwieńczyć posada prezesa, to nikt soę noe zastanawia co kto miał w głowie w wjeku 23 lat - bardzo mocno wątpie, żeby o zatrudnieniu
@mazaken: nie ma znaczenia co Ty planujesz i jakie każdy ma plany. OP ma swoje plany. Zadał konkretne pytanie odnośnie pracy naukowej. Taka praca która jest w stanie rzucić nowe światło na stary problem jest zawsze poważana/cytowana a człowiek który był pionierem (w tym przypadku młody człowiek studiujący finanse na uczelni) może zdefiniować swoją wartość intelektualną zanim zabraknie mu na to czasu (założenie rodziny i poświęcanie jej większości czasu). Magisterka ma
Twoje wyobrażenie o uczelniach potwierdza Ciebie w przekonaniu, że studia produkują kasjerów w dyskontach jest problemem Twoim i


@gazpacho: hahaha. Nie wiem, czy próbujesz leczyc kompleksy czy o co chodzi z tą próba ssprowadzenia mnie do poziomu najprostszych zawodów, ale nie - na wyższych stanowiskach tez aplikując nie wysyła się swojej magisterki xD. Możesz sobie napisać magisterke dla siebie, moze byc brana pod uwage jak zostajesz na uczelni. Nie mam może
@newskamil11: to porownaj rynki akcji albo indexy gieldowe. albo historie gield, albo cos o inflacji o stopie procentowej.
Ziomek masz w #!$%@? tematow wybierz cokolwiek :D

wplyw fluktuacji stopy procentowej na ceny mieszkan w miastach wojewodzkich w polsce, analiza porownawcza
@ByczeqFernando: A miałbyś pomysł jak któryś z powyższych tematów wpleść w schemat pracy: 4 rozdziały (ostatni badawczy)? Bo wiadomo - tematów jest wiele, ale nie każdy się nada. Jeśli chodzi o moje zainteresowania to jakaś analiza spółki czy generalnie związane coś z akcjami byłoby najlepsze