Wpis z mikrobloga

Mirki, tak sobie myślę nad zmianą telefonu. Aktualnie mam bandyckie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Apple - iPhone 11.

Telefon super, do moich zastosowań idealnie się sprawdza (czyt. messenger, instagram, spotify, candy crush saga, pstrykanie zdjęć, itp.)
Bateria się trochę już zajeżdża, a po aktualizacji do iOS 15.1, tak jakoś mam wrażenie, że szybciej ubywa tej baterii.

Ugułem mam w dupie całe te wojny Android vs iOS, bo co prawda wygodniej korzysta mi się z iOS'a, tak chciałbym teraz spróbować czegoś na Androidzie.

Tu się rodzi pytanie - co wybrać?
Przeglądam te nowe topowe modele, lub jakieś poprzednie topowe. Czytam i oglądam testy, ale to wszystko to jest jedno wielkie gówno.
Priorytetem jest aparat. Lepszy, niż w moim iP11, lub dorównujący mu.

Samsung - nie chcę żadnych zginanych, łamanych, składanych jak kartka papieru telefonów. Podoba mi się ten S21 (Ultra), tak samo jak S20 (Ultra), lecz czytając i oglądając testy.. przegrzewają się i krótko trzymają na baterii. Nosz #!$%@? mać. W dodatku, wersje na EU mają przegrywa Exynosa, a wersje na USA mają gigachada Snapdragona. Po dłuższym czasie użytkowania zaczynają zamulać (wg. opinii z filmów na internecie).

Xiaomi (lepsze) - cenowo dobrze to stoi, ale Xiaomi Mi 10T Pro jest niedostępny praktycznie (nie chcę żadnych aliexpressów/banggoodów). Ten Xiaomi 11T Pro również spoko, ale nie ma OIS. Człowiek chce wydać niemałe pieniądze na telefon, a tu brak przyjętych na sprzęcie Androidowym "standardów".

realme - parametrami byłby ok, wygląd kwestia indywidualna, ale nie podoba mi się. Mimo to, założyłbym case'a i gdzieś bym miał, czy ten telefon jest żółty, czerwony, różowy. Problemem jest tutaj aparat, który jest mega przeciętny przy GT i GT neo 2.

Motorola - jedyne co ciekawego znalazłem to Motorola Edge 20 PRO. Telefon nie ma wodoszczelności, indukcyjnego ładowania, a dodatkowo trzeba mieć ze sobą ładowarkę od producenta, bo z innymi nie chce współpracować (info z testu na YT). Zdjęcia robi spoko, ale za takie utrudnienia to ja podziękuję.

Huawei - odpada; brak usług google.

Czy ja mam takie wygórowane wymagania? xD
Ten Samsung czy Motorola byłby spoko, ale nie chcę grzejnika, który nie wytrzymuje całego dnia na baterii. Również telefonu, który zaledwie chroni się przed drobnym deszczykiem, lub jedyna możliwość naładowania go, to tylko oficjalną ładowarką. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Budżet jest do +/- 4000 zł i słucham Państwa.
#android #telefony #kiciochpyta
  • 12
@Emporio: ja mam samsunga s20 na exynosie i nic sie nie grzeje, przynajmniej w codziennym użytkowaniu(wszystkie aplikacje ktore wymieniles + tft z gier). Bateria to hymm, jak kazdy telefon rano odłączasz od ladowarki i na sen podłączasz. Zauważyłem, ze na mrozie mocno spada bateria. Aparat jest mega kozacki, sama wydajność tez super. Mam go od premiery, czyli nawet nie wiem ile 1.5 roku? Nie Zauważyłem zadnych zmian w wydajności i baterii.
@Kevcio: idzie go dostać w polskiej dystrybucji? nie chcę ściągać telefonów z ryżowych stron.

@Tigermass: bardziej skłonny byłbym właśnie w stronę s20, lecz zdania ekspertów co do baterii są podzielone. nie chcę doładowywać telefonu w trakcie dnia. ip wytrzymuje mi na cały dzień, sporadycznie na 1.5 dnia, a przy s20/s21 czytałem, że potrafi klęknąć w środku dnia (tak exynos żre baterię) ( ͡° ʖ̯ ͡°)
aparat
@Emporio: ja mam aktualnie 85gb zajete ze 128, zdjęć(i duzo screenow) jakies 8tys i nic sie nie tnie. Możliwe, ze za zjadanie baterii odpowiada ekran 120hz, ale w sumie po co kupować telefon z takim ekranem i wyłączać te funkcję ¯\_(ツ)_/¯ no ja jestem zadowolony, tyle moge powiedzieć. Jeszcze super sprawą jest jego rozmiar, bo na dzisiejsze standardy to fajny, zgrabny i "maly" telefon.
Tigermass - @Emporio: ja mam aktualnie 85gb zajete ze 128, zdjęć(i duzo screenow) jak...

źródło: comment_1637111833AvGQLRPVOvq8j5MkKUj8WS.jpg

Pobierz
@Emporio: zostaw iP11 wymień baterie lub kup 12/13 - szczerze sam jeszcze jadę na 6s i wciąż działa bardzo dobrze :) - bateria oczywiście nowa.
Androidy po dwóch latach leciały do kosza... może teraz się coś zmieniło i też mam #!$%@? w wojny iOS/Android. Jeśli chodzi o Apple to ich urządzenia poprostu działają :) a w dodatku są ultra proste i estetyczne :)
@Kupa12345: już orientowałem się, +/- 300 zł wymiana baterii do 11 i spokój. mam chęć na iP13 Pro, lecz nigdzie nie idzie tego dostać (poza allegro i chorymi cenami po 7/8 tysięcy). ciekawi mnie jak 13 leży w dłoni, bo 12 miał "powrót" do kształtu mniej-więcej iP4, co by mi odpowiadało, bo iP11 zbyt zaokrąglone jest i nie za wygodnie mi się go trzyma

@Tigermass: o to to. przez 120hz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Emporio: ale w zasadzie po co Ci zmieniać z iphona 11 na s20? To ten sam segment, bezpośredni konkurenci, ta sama generacja. Poczekaj na S22 lub na Xiaomi 12. Z tym ostatnim polecam się zapoznać, bo może potężnie namieszać. Ładowanie hypercharge 200W, od 0 do 100% w 8 minut xD
@Baylon: bateria coraz słabsza się robi, a nic ciekawego nie ma na androidzie, poza S20/S21. do S20 wsadzę te microSD, bo android z dupy lubi zajmować dużo pamięci (na pepperze o tym rozmawialem, gdzie 64gb w iP mi wystarcza). poczekam na S22, jak będzie godnym konkurentem dla iP13 to będzie jakiś wybór (ew. faktycznie wymienić tą baterię w iP11 i tyle). xiaomi i te ich gigasuperhypercharge to podziękuję, przy takiej mocy