Wpis z mikrobloga

#pytanie
Planuję podłączenie #internet #swiatlowod od #toya ale zastanawiam się nad opcją prędkości. Koszty nie są problemem, zastanawiam się tylko czy faktycznie te duże prędkości są realne a różnica między nimi odczuwalna. Jeśli macie jakieś doświadczenia, dajcie znać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 13
@Matiw91: Wiesz co zależy jak użytkujesz internet.
Czy tylko jedna osoba coś robi na necie czy 2-3.

Ja mam ten najwyższy pakiet z wygody takiej że mogę odpalić pobieranie w dowolnym momencie i idzie to szybko a jednocześnie nie przeszkadzam różowej w graniu czy tam oglądaniu czegoś na netflixie.
@carving85: no coś takiego jest też u mnie, YT na dwóch komputerach często w tym samym czasie. Jesteś zadowolony z ich oferty? Stabilnie to chodzi? Chciałem podłączyć parę urządzeń po kablu, do routera są 4 wejścia?
@Matiw91: Router to i tak radzę własny. Szczególnie jakbyś chciał żeby te urządzenia się widziały nawzajem to na ich routerze tego nie zrobisz ( ͡° ʖ̯ ͡°).

Stabilność to już zależy od lokalizacji. U mnie jest ok i tak od 3 lat sporadyczne problemy. No ale na mirko pod tagiem czasami się pojawiają narzekania.
@carving85: właśnie rozmawiałem z ich przedstawicielem. Mówił, że ich modemo router ma jedno wyjście Ethernet i trzy pod telewizory, więc każde sprzęty i tak przez switch trzeba.
Coś czytałem, że z innymi routerami średnio to działa, ale nie znam szczegółów
Coś czytałem, że z innymi routerami średnio to działa, ale nie znam szczegółów


@Matiw91: A to nie wiem kto tak pisał i w sumie nie wiem czemu miałoby nie działać.

A co do tego huaweia to masz go tak normalnie w pełni odblokowanego? czy po jakimś poprzednim operatorze i jest poblokowany?
@carving85: @Matiw91: Jak masz sybki pakiet pakiet w teorii mozna wysycic lacze le to raczej po kablu, moze szybkim wifi. YT przeciez malo zzera, na youtube i przegladanie stron, spokojnie starczy 100mbs z zapasem.

Nie dam glowy czy ten router bedzie dzialał, w teorii wylaczyc na nim dhcp, powinien dzialac jako access point ale nie sprawdzalem tych urzadzen z LTE, tylko standardowe routery. Zablokowany to znaczy nie dziala na nim
@Matiw91: na pewno nie, że 3 pod tv tylko. Normalnie możesz 4 mieć jeśli nie używasz telewizji, kwestia ustawienia portów bo tv leci innym vlanem. A handlowcy to się zawsze gówno znają XD
@krzywy_kanister: z tego co wiem, to konfiguracja działa bez problemu i sim locka też chyba nie ma, ale innych kart nie wkładałem. Chodziło mi bardziej o to, że nie zmieniałem jego oprogramowania na jakieś przerobione czy coś takiego, więc dlatego pomyślałem o blokadzie.
@Promets: nie widziałem tego routera jeszcze, jak przyjdzie to zobaczymy co to takiego jest. Parę urządzeń chciałem po kablu podłączyć, zobaczymy.
@krzywy_kanister: ale nawet jak tak robią to to tylko dwa WANy przypisane do portów, normalnie to ustawią przecież, szczególnie Toya, pracuję w firmie w grupie Toya to wiem xd A że mają gotowe configi 1net, 3tv to im się nie chce zmieniać XD