Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Pytanie do Miatowiczów.
Czy do +-17 tysięcy zł idzie wyrwać w miarę zadbaną mazdę mx-5 na? Przymierzam się do tego auta od dłuższego czasu i ostatnio coraz bardziej rozważam jego zakup. Można powiedzieć że jestem już tak podjarany, że jak codziennie wsiadam do mojego dupowozu to myślę o tej Miacie xD. Autko planuję kupić jakoś na wakacje w przyszłym roku i chciałbym się rozeznać jak to tam cenowo stoi, bo na serwisach typu otomoto to jest rozstrzał cenowy od gruzów po 10k do kompletnie wyremontowanych modeli po 30k.

#motoryzacja #mazda #miata #mx5
  • 18
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Trollunio: ja się wtrącę i powiem, że na oku miałem wcześniej jeszcze Hondę Prelude V generacji i Peugeota 406 coupe z 3.0 pod maską. Cenowo do 20 tysięcy też idzie już znaleźć ładną sztukę i wg. mnie to też są fajne autka z pazurem :D
@bartosaq No mi zależy na rwd, więc ewentualnie mr2 wchodzi w rachubę, ale dostępność i ceny wcale nie są konkurencyjne dla Mx5 niestety. A też po cichu myślę, że na Mx5 może uda się nie stracić za dużo z biegiem czasu, biorąc pod uwagę to co się z tymi cenami dzieje.
@xFlorian
@bartosaq Ewentualnie do 20 tysięcy można też dorwac Chryslera Crossfire. I jeśli tylko nie zamierza się jeździć na tor, to generalnie bardzo przyjemne auto. Zabawka, ale jeździ się tym jak normalnym samochodem, a i coś przyjemnego jest pod maską. I wygląd ponadczasowy, bo to już nienowy samochód, a zwraca uwagę na ulicy nadal :-D
chyba są ciekawsze alternatywy


@xbednar:

Nie ma ciekawszych alternatyw, dopóki do budżetu nie dołożysz jednego zera.

Nie wierz w opowieści typu Audi TT, Mercedes SLK, czy BMW Z3, bo te auta przy MX-5 to barki rzeczne i to ze stertą węgla.
na oku miałem wcześniej jeszcze Hondę Prelude V generacji i Peugeota 406 coupe z 3.0 pod maską

@xFlorian bierz Miatu, nie #!$%@? :D Nie będziesz miał rozkmin "ciekawe co by było jakbym wtedy jednak kupił Miatę". Do 17 koła może być odrobinę ciężko ale się pewnie znajdzie. NB na pewno byś znalazł. Za swoją NB dałem 17.400 z hardtopem i innymi bajerami
@PanNocebo: Nie no, jestem już zdecydowany na Miatę, ale jak już to właśnie tylko NA. NB jest ładne, ale kurde te pop-upy na mój gust wygrywają:D. Będzie trzeba to dam nawet te 20k z hakiem. Jak już kupować to chociaż w miarę porządnie. Mój zaplanowany budżet i tak po researchu powiększyłem o prawie dwa razy, także mogę chyba powiedzieć że jestem zdecydowany. Jak za te kilka dłużących mi się miesięcy kupię
@xFlorian:

Nie no, jestem już zdecydowany na Miatę, ale jak już to właśnie tylko NA. NB jest ładne, ale kurde te pop-upy na mój gust wygrywają:D. Będzie trzeba to dam nawet te 20k z hakiem. Jak już kupować to chociaż w miarę porządnie.


Jak chcesz NA, to nie kupuj z silnikiem 1.6 90KM, tylko 116 KM. Różnica na papierze minimalna, ale w praktyce - bardzo duża. Granicą jest rocznik - bodajże
@kasztan00: W planach właśnie jest NA 1.6 z 116 kunia. No ale czy znajdę taką ładną to już życie zweryfikuje:D. Spojrzałem na wiki z ciekawości i rzekomo te wcześniejsze wersje z mocniejszym motorem były produkowane do 1993 roku i w sumie porównując z portalami sprzedażowymi to by się zgadzało.