Wpis z mikrobloga

Coś mi wciąż dudni/buczy/drży w domu. Nawet nie wiem do końca jak to nazwać, ale cholery od tego można dostać. To nie żadne basy ani muzyka od sąsiada bo hałas jest nawet jak ich nie ma w domu.

To może być jakiś rezonans ścian czy coś takiego?

Jak to sprawdzić/zmierzyć, a przede wszystkim jak się tego pozbyć?

#dom #remontujzwykopem #budujzwykopem
  • 34
  • Odpowiedz
via otwarty_wykop_mobilny_v2
  • 0
@LucaJune: Jak mieszkałem kiedyś nad sklepem to #!$%@? sobie potężną pompę ciepła zamontowali pewnej pięknej zimy. Musiałem się wyprowadzić, bo wszystko drżało, a oni ustawili automat na start o 6:00, żeby im nagrzewała puste biura na 8:00 I potem wyłączali ją dopiero 18:00.
  • Odpowiedz
@LucaJune: pompa obiegowa co, pompa recyrkulacji cwu, wentylator w kotle gazowym co, jakiekolwiek elektroniczne urządzenie z wbudowanym wentylatorem, nie musi być u ciebie nawet. Wyłączaj bezpieczniki, słuchaj.
  • Odpowiedz
  • 0
@Tytanowy_Lucjan: @klokupk: @jalop: @Jarek_P: Bliźniak.
Wyłączałem już u siebie prąd calutki i wciąż hałasowało.
Sąsiadów latem nie było dwa tygodnie i też był hałas.
Pompy ciepła nie mam ani ja ani sąsiad.

Żona tego nie słyszy i nic jej nie przeszkadza, a mi się to wbija w mózg.

To chyba nie jest żadne urządzenie. Bo już półtora roku tak szukam i nasł#!$%@?ę.

Sąsiad ma jedynie studnie na ogrodzie
  • Odpowiedz
@LucaJune: zapytaj sąsiada czy możesz do niego wejść. Może to przechodzi przez ścianę. Ja miałem taki przypadek w pracy, ze słyszałem ultradźwięki emitowane przez telefony stacjonarne. Uważali mnie za dziwaka do momentu jak przyszli z helpdesku i powiedzieli ze kilk osób tez to słyszy i wymieniają takie telefony
  • Odpowiedz
@LucaJune: masz możliwość może nagrać ten dźwięk? Jaką ma częstotliwość? To może być wszystko wirujące, nawet za grubą ścianą. U sąsiada może być cicho, tobie akurat wypada rezonans.

Ostatnio w pracy dostawałem szału, okazało się, że szafka serwerowa miała zakurzone wentylatory o wpadały w rezonans ze ściana dzielącą nasz pokój. W serwerowni było w miarę cicho słychać te buczenie, ale po drugiej stronie była masakra
  • Odpowiedz
  • 0
@Iskaryota: Próbowałem nagrywać to telefonem ale nic nie było słychać.
Aplikacje do częstotliwości też ściągnąłem, ale nic nie wylapaly. To coś jakby bas z głośników, ale ciągle, bez rytmu.
  • Odpowiedz
  • 0
@bajcik: W sumie u mnie wieje cały czas więc może być coś z tym.
Słyszę bardziej wieczorem/w nocy bo po prostu jest ciszej i nie ma innych dźwięków. Ale w ciągu dnia też słyszę.

Na przykład teraz jak oglądam serial to jak gadają albo jest muzyka to nic nie przeszkadza, ale jak jest zmiana sceny lub nagle cisza w tv to od razu do uszu mi wjeżdża to dudnienie.

Żona nic
  • Odpowiedz
@LucaJune: przystawiasz ucho do ściany i jak słychać mocniej to jest to jakieś urządzenie które niesie przez konstrukcję budynku, jak nie słychać mocniej to jest to coś co niesie przez powietrze i przy oknie na zewnątrz powinno być do namierzenia.
Na prawdę może w głowie coś masz xD
  • Odpowiedz