Wpis z mikrobloga

Rok kłótni o zapychającą się umywalkę. Niebieski wszystkich domowych sposobów próbował i pomagało na góra dwa dni, a to i tak nie do końca, po prostu trochę lepiej woda spływała ale i tak sie zbierała. Wieczny problem, ze to przez moje włosy (co pewnie akurat jest prawda, ale na łyso sie nie ogole). Kreta nie pozwalał, kij wie czemu, nie bo nie, kret to zło, rozwalisz odpływ. Zaleje szafkę bo kret na pewno rozwali ten odpływ. Trzeba fachowca wezwać, zobaczysz ile zapłacimy przez te twoje kudły! Dzisiaj poszedł do pracy na druga zmianę, #!$%@?, bo woda praktycznie stoi w umywalce. Jak tylko wyszedł przeczytałam do jakich odpływów kret sie nadaje. Plastikowy, jest git. Zgodnie z instrukcja zaaplikowałam krecisko i po 15 minutach cud nastał, woda spływa jak w funkiel nówce. Nic sie nie stało z odpływem, szafce tez nic. #!$%@? rok kłótni o taka bzdurę, gdzie mówiłam: kupmy Kreta.

Teraz tylko muszę wymyślić jak to odetkalam bez użycia Kreta, bo zamiast sie cieszyć z przetkanego odpływu, będzie mi marudził, ze ryzykowałam zalanie mieszkania. Ktoś ma jakiś pomysł? XD

Chyba, ze mu powiem, ze sama hydraulika wezwałam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#logikaniebieskichpaskow #logikarozowychpaskow
  • 115
@BajerOp: Dzięki za linka, chociaż trochę drogi. Ostatnio szukałem jakiegoś źródła kwasu siarkowego i już kompletnie nic nie ma, nawet elektrolit do akumulatorów jest już niedostępny. Ehhh a w takiej Kanadzie to do udrażniania rur to sprzedają ale 90% kwas.
@rudyba ja jebix. Oczywiście że kret jest do plastiku bo innych odpływów się nie stosuje praktycznie w ogóle xd jedyne co to kreta używa się bardziej zapobiegawczo niż jak już się zatka bo może powstać korek. A jeżeli nie odpływa woda z umywalki to wystarczy sprawdzić syfon. To jest 10 minut roboty żeby go umyć. Przeraża mnie nieporadnosc niektórych ludzi. Tego się nawet nie da zepsuc. Rok kłótni o 10 minut roboty.
jedynie z kretem w granulkach trzeba uważać, żeby faktycznie tak jak w instrukcji jest używać ciepłej wody i pilnować czasu spłukiwania bo bez tego on potrafi scalić się na twardą masę i jeszcze pogorszyć sprawę


@Catmmando: Dlatego kupuję sodę kaustyczną za śmieszne pieniądze i bez ryzyka powstania zatoru. Ale trzeba uważać bo żrące gówno
@rudyba: miałaś szczęście bo krer nie zawsze rozpuszcza włosy, ja tak koleżance ratowałem łazienkę, wystarczyło odkręcić syfon a tam masa z rozpuszczonych włosów która jeszcze szczelniej zapychala wlot do rury xD
@rudyba: mi kiedyś w takiej sytuacji zaczopował odpływ na ament. Jak się zapycha to wolę rozkręcić, wyjąć włosy i inne gluty i jest gituwa. A dopiero potem ewentualnie kret na to co może siedzieć głębiej. Ale gratuluję poradzenia sobie z problemem ( ͡° ͜ʖ ͡°)