Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy warto odwoływać się od decyzji komisji stypendialnej w sprawie stypendium socjalnego? Odrzucili mi z powodu niedostarczenia kartki z MOPS o sytuacji majątkowej i dochodowej rodziny. Nie korzystam z MOPS, bo przekracza mi dochód na osobę, więc nigdy nie składałem wniosku o żadne świadczenie do MOPS. Nie przekraczam maksymalnego dochodu na stypendium, ale komisji to nie interesuje. Ma być kartka z MOPS i koniec. Dałem im odmowę z MOPS o wydanie tego zaświadczenia. Nawet jest art. 88 punkt 5 ustawy o szkolnictwie wyższym, który mówi, że w przypadku niedostarczenia tego dokumentu komisja "MOŻE" przyznać stypendium jeśli przyczyny były uzasadnione i udokumentowałem źródło utrzymania rodziny. Zrobiłem to, a i tak mi odrzucili. Miał ktoś z was taki przypadek? Odwołanie ma sens?
#studia #przegryw #stypendium #socjal #stypendia #studbaza #zycie #pieniadze #prawo #przepisy

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6197b5c85ec89c000a4c29ea
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
  • 8
@AnonimoweMirkoWyznania: odwołaj i dostarcz przed rozpatrzeniem odwołania pisząc, że powinni uwzględnić stan z chwili wydawania decyzji w drugiej instancji. O ile ogólne zasady z KPA nie są całkiem wyłączone w szkolnictwie wyższym - nie wiem, nie chce mi się sprawdzać
@AnonimoweMirkoWyznania: nie uznali, bo zaniosłeś złą kartkę. Idź do mopsu po „zaświadczenie o niepobieraniu świadczeń” przez twoja rodzine. Nie trzeba korzystać z mopsu, bo mops wydaje takie zaświadczenie każdemu kto poprosi bez względu na status :) Tak poza tym to zaświadczenie to tylko jedno zdanie „imię i nazwisko nie pobiera świadczeń”. Szkoda by przez taka głupotę nie dostać kasy :) idź z ta kartka o się odwołuj.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: odwołanie ma sens. Jest taki artykuł w kpa, że organ zanim odrzuci ci wniosek ma cie POINFORMOWAĆ o tym co robisz źle. W takim wypadku- wezwać cię do złożenia kartki z mops. Nie zrobił tego, odwołaj się, załącznik do odwołania kartkę z mops. Nic nie tracisz :)