Wpis z mikrobloga

@s---k: @_kapsel: @nokash:

wrzuciłem wyżej dwa wpisy

Bo to wygląda jak by te czarne żyły to było zasilanie, a te bezpieczniki jako zabezpieczenie licznikowe. Ciężko ocenić na podstawie fotek z netu.


@s---k: może to jednak przed licznikiem, po bo innych bezpieczników nie ma, zdjęć liczników nie wrzucam, bo tam żadnych kabli nie widać

A jak jest wybity bezpiecznik, i cały czas ludzie mają prąd, to możliwości są 2.
napięcie międzyfazowe to 380V a twój mirnik ma zakres do 500V więc ja nie widzę przeszkód.


@k0201: właśnie tak mi się wydawało, ale trochę się bałem. Sprawdziłem i wszędzie jest 400V i się bardzo ciesze, jedyne co mnie żenuje, to brak uziemienia :-/
@s---k: jesteś pewny? bo ten nowy biały kabel z trzema żyłami, to jeden z sąsiadów sobie wymienił instalacje i wg. mnie to on sobie to zmostkował. Bo "źródłem" są te czarne kable i tam są tylko 4 kable (3f + neutralny)

jak będę robił sobie instalacje to też sobie tak zmostkuje (ja teraz mam taki mostek w mieszkaniu i nawet sobie założyłem róźnicówkę) ale to podobno jest to gorsze niż dedykowane
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@benzyna_abstrakcyjna: to zabezpieczenia przed licznikiem po 1 fazie na lokal. Tylko jakiś mózg spiął 57 z 58 #!$%@? wie po co. Może kabel doprowadzający był uszkodzony albo myślał że tak prąd ukradnie przed licznikiem (°° . na kostkach masz poszczególne kable 0 spięte z PE. Lokal 59 ma nową instalację z miedzi. Ja to jest za licznikami to #afera i kradnoprąd.