Wpis z mikrobloga

Ciężko ogarnąć pracę w radiu?

Szukałabym czegoś dorywczego nawet, zupełnie z ciekawości. Nie mam kierunkowego wykształcenia typu studia dziennikarskie, ale dosyć zgrabnie operuję słowem i często słyszę pytania, czy przypadkiem nie pracuję w jakiś sposób głosem, także myślę, że warto byłoby spróbować :D chociaż nijak nie znam rynku, stąd moje pytanie

#radio357 #pracbaza #muzyka #praca
  • 18
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pytajnik_dietetyczny: dobry głos na pewno jest kluczowy i na pewno warto spróbować, niemniej dobrze byłoby mieć cokolwiek żeby się pochwalić - z resztą sam głos nie wystarczy, nad jego emisją również trzeba pracować i używać go w świadomy sposób. Rady powyżej na pewno są dobre, jakiś podcast jeśli masz o czym, chociaż to może cię trochę szufladkować, albo współpraca z jakimś radiem internetowym na początek. Nie zaszkodzi też po prostu napisać
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pytajnik_dietetyczny: do jakiegoś komercyjnego z tego co wiem to dosyć ciężko ale jak będziesz miała coś w portfolio typu czytanie jakichś audiobooków czy może przeprowadzisz jakąś formę dziennikarską radiową w której się dobrze czujesz np. reportaż z wydarzenia w lokalnej bibliotece lub szkole lub wykład z osobą którą uważasz za ciekawą to na pewno pomoże w rekrutacji i zyskasz potrzebne doświadczenie
@pytajnik_dietetyczny: Trochę późno odpisuję i trochę zmieniły się przez lata realia ale może nieco Ci pomoże to, co napiszę. Tak, jak ktoś już tu słusznie zauważył warto się rozglądnąć za stacją studencką w Twoim mieście lub najbliższej okolicy. Tam jest zwykle wolontariat ale można złapać doświadczenie. Bywa, że nie tylko studenci tam "pracują". Miałem propozycję (z 12 lat temu) z Radia Kampus a nie byłem studentem. Często jest to robota na