Wpis z mikrobloga

Ma ktoś u siebie w łazience prysznic bez brodzika? Chciałbym się dowiedzieć jak się sprawdza takie rozwiązanie.. przyzwyczajony jestem do brodzika, ale takie rozwiązanie mnie zaciekawiło. W nowych projektach już się rzadko widuje brodziki. Dodam, że mam małą łazienkę w bloku
#remontujzwykopem #budujzwykopem #budownictwo #mieszkanie
GodALLU - Ma ktoś u siebie w łazience prysznic bez brodzika? Chciałbym się dowiedzieć...

źródło: comment_1637471422BDmkZeelKwI7koocZI6JdP.jpg

Pobierz
  • 155
@Kenpaczi: raz robiłem odplyw w wielkiej plycie wiec jal najbardziej sie da. Kwestia wysokosci wyjscia kanalizacji ew. mozna to zrobic na podwyzszeniu. 2% spadku to minimum na kanalizacji. W odplywie mozna 1.5%, a widzialem i jednoprocentowe spadki.
@GodALLU: Lepsze sa odplywy w podlodze od tych umiejacowionych w scianie. Warto tez w nich zastosowac fugi epoksydowe, bo te nie chłoną wody.
@GodALLU: mam, nwporzo, mały spadek jest i woda splywa, drzwi szczelne tez ładnie trzymają, po pary latach problem się z silikonem zrobił na granicy ściana szklana-drzwi i tamtędy woda po malutku ucieka. Jak dla mnie rozwiązanie dużo lepsze niż brodzik.
@GodALLU: mam cos takiego jak @nama wrzuciła.
Chciałem totalnie bez brodzika, ale ze względów budowlanych wyszedł taki płaski. Czarny, komponuje się z innymi szczegółami czarnymi, więc wygląda spoko. Prysznic bez drzwi, z jedną szyba. Są przeróżne rozmiary, więc można coś sobie wybrać.
Czy się leje spod prysznica?
To już zależy jak mocno kręcisz "psikaczem". ( ͡° ͜ʖ ͡°)
mam akurat wersję w miarę długą, bo 120 cm,
@GodALLU ja mam ale w starej kamienicy gdzie są ściany po 60cm więc nie było żadnego problemu z wykonaniem

Sprawdza się rewelacyjne tylko co 2-3 tyg trzeba regularnie czyścić odpływ za listwa (zwłaszcza jak różowy z długimi włosami)

Do bloku polecam odlyw liniowy ale ścienny, wtedy łatwiej rurę wpuścić bo nie trzeba kuc tak głęboko
@GodALLU mnie wizyty w hotelach przekonały o dwóch rzeczach :
1. Brodzik musi być bo kąpiel na kaflach po prostu jest nieprzyjemna jak smyrasz stopami fugi co chwilę, no i nie zrobisz tam podłogówki więc kafle tam będą siłą rzeczy na początku chłodniejsze. Dlatego jak wykańczałem swoją łazienkę to poszedłem w lepszy brodzik z wypełnieniem że styropianu. Miło się stoi, nie jest zimny, i nie trzeba było kuć podłogi.

2. Dizajnerskie kabiny