Wpis z mikrobloga

#programowanie #vuejs #reactjs #javascript #programista15k #angular
Czym sugerować się przy wyborze frameworka js? Mam swój własny projekt ale jestem backend devem i średnio orientuje się w froncie, js znam, robiłem coś w reactcie jakieś proste todo listy ale to tyle. Sam projekt nie jest jakimś dużym przedsięwzięciem raczej ma być monolitem z rozłamem na front/backend api postawione na laravelu. Myślałem miedzy vue/react
  • 7
@seba_thc666: Ogólnie to masz powiedzmy do wyboru 3
-react/warto się zastanowić nad nextjs (wtedy eact się w zasadzie staje frameworkiem)
-vue/można się nad nuxtjs zastanowić
-angular

Osobiście nie przepadam za angularem, vue lubię nawet bardzo, a reacta w zasadzie używam codziennie. W zasadzie nie ma jakiejś gigantycznej różnicy jakiego frameworka użyjesz raczej najbardziej liczy się to co w czym ci najlepiej się pisze i co jest aktualnie dostępnego z komponentów w
@lobo: dzięki za wyczerpującą odpowiedź, możesz jeszcze wspomnieć jakie zasadnicze plusy nad reactem ma vue? Bo bardzo kusi mnie żeby poznać nowy framework na bieżąco z startowanie projektu, lecz nie wiem czy to dobry pomysł i czy nie zostać przy oklikanym reactem (który śrenio mi sie podoba :) )
@seba_thc666: Typescript jest aktualnie bardzo popularny i pozwala na pisanie lepszego kodu ze względu na typy (powiedziałbym, że bardzo ważne jeżeli nad projektem pracuje więcej niż jedna osoba) a co do zalet to oba frameworki (react to biblioteka :) ) mają swoje zalety. Ciężko jednoznacznie określić który jest lepszy. Dla jednego składnia vue będzie fajniejsza, a dla drugiego reactowa. Technicznie jesteś w stanie zrobić dokładnie te sam rzeczy z użyciem obu,
@lobo: o to mi chodziło :) dzieki wielkie siadam do nauki vue jeśli to nie ma aż takiego dużego znacznia bo fun z poznawania nowych rzeczy jest sliniejszy niż moja stara wiedza z reacta :D