Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Dzisiaj małe #coolstory z jednym profesorkiem z Polibudy Śląskiej. Nie wiem czy kogoś zainteresuje.

Tak się składa, że lata temu studiowałem informatykę w Gliwicach na Politechnice Śląskiej. Na chyba IV roku mieliśmy przedmiot Języki Assemblerowe (czy jakoś tak). Prowadził go dr. Eugeniusz Wróbel. W ogóle gość legenda w Polsce jeśli chodzi o assemblera. Jak byłem w liceum w latach '90 to uczyłem się z jego książek. Był mega specyficzny. Ale ja bo bardzo lubiłem. Konkretny, pomocny ale wymagający. Jeden z lepszych profesorków przez całe studia. Tak - to ten sam Wróbel którego jakoś pod koniec 2010 porąbał siekierą jego syn, a potem wrzucił do jeziora Rybnickiego. Wróbel był pasjonatem lotnictwa i była teoria spiskowa, że to morderstwo to pic na wodę, a tak naprawdę zginął przez to że poddawał w wątpliwość, że samolot który rozbił się w Smoleńsku to był ten co wystartował z Warszawy (a był pasjonatem lotnictwa i na zajęciach często mówił o samolotach - jak Antonov, już nie pamiętam czy Ruslan czy Mirja - miał lądować w Katowicach to chyba odwołał zajęcia żeby pojechać i zobaczyć lądowanie is tart). Gość w ogóle był wiceministrem transportu kiedyś w rządzie Jerzego Buzka. Ogólnie masakra, ale ja dziś nie o tym.

No i tak - na zajęciach na zaliczenie trzeba było zrobić projekt. Napisać jakiś program w assemblerze. Jedna laska z grupy - skądinąd jak na polibudę bardzo ładna - napisała program który robił jakieś operacje na bitmapach. Jakieś filtry czy coś. No i przyszedł dzień prezentacji projektów. Laska przy komputerze, Wróbel obok niej a cała grupa za nimi patrzy w ekran. No i laska otwiera jakieś zdjęcie przed uruchomieniem programu, żeby pokazać oryginał przed uruchomieniem programu który napisała. Mówi że to jej zdjęcie. Na zdjęciu widać pokład jakiegoś jachtu, a w tle jakaś przystań na jeziorze. No i laska zaczyna, że pierwsze zdjęcie do obróbki to będzie zdjęcie jachtu - mówi, że to jej zdjęcie które zrobiła. Wróbel patrzy patrzy i mówi: "a gdzie ten jacht?" Tu wszyscy zamarli, bo 1/3 zdjęcia to był pokład i ciężko go było przegapić. Laska też skonfundowana niemiało pokazuje ręką gdzie jest na zdjęciu jacht. Na to Wróbel coś w stylu: "to widzę, gdzie jest na zdjęciu, ale gdzie on fizycznie się znajdował w momencie zdjęcia". No to laska mówi, jakieś miasto, powiedzmy Mikołajki. No to okey, idziemy dalej. Laska zaczyna coś tam mówić o algorytmie który będzie uruchomiony i co będzie robił, a Wróbel patrzy na zdjęcie i nagle nagle jej przerywa: "a czemu relingi nie naciągnięte?" Laska już coś tam zestresowana tłumaczy że ktoś zapomniał itd :D No nic idziemy dalej - laska pokazuje następne zdjęcie, coś tam omawiamy całą grupą jakiś algorytm i jeden z kumpli chcą zeby wróciła do pierwszego zdjęcia mówi: "to pokaż jeszcze raz to zdjęcie ze statkiem", na co Wróbel powoli odwraca głowę i mówi: "może jeszcze z okrętem". W sumie atmosfera była poważna, więc wtedy nikt się nie śmiał z tego co pamiętam, ale w sumie nie raz potem śmialiśmy się z tych zajęć.

W ogóle na polibudzie miałem trochę śmiesznych sytuacji (jak na nudne jak #!$%@? studia informatyczne) Jak będzie parę plusów to opiszę jeszcze inne sytuacje.

A co do jego śmierci to w ogóle znałem jego córkę, ale tylko na cześć cześć bo była u mnie na roku, ale w innej grupie. Fajna i ładna dziewczyna. Miałem też dobrego zioma na stidiach bo chodził z nią do liceum i znał Wróbla. Mówił, że mega #!$%@? zaborczy typ i to morderstwo to przez to że syn nie wytrzymał ostrego traktowania.

#informatyka #studia #polibuda #polsl #gliwice #lotnictwo

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #619d1bf71e9981000a581bfa
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 16
ŚwietlistaŁania: "Jedna laska z grupy - skądinąd jak na polibudę bardzo ładna (...)" - Strasznie głupi tekst. Skończyłam fizykę a też nigdy nie byłam gruba ani brzydka. Jesteś mega żałosny, uważając, że na kierunki ścisłe idą tylko jakieś brzydkie dziewczyny. Wygląd nie świadczy o zainteresowaniach tłuku, więc nie pisz takich bzdur.

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
ObityKoń: Jedna laska z grupy - skądinąd jak na polibudę bardzo ładna (...)" - Strasznie głupi tekst. Skończyłam fizykę a też nigdy nie byłam gruba ani brzydka. Jesteś mega żałosny, uważając, że na kierunki ścisłe idą tylko jakieś brzydkie dziewczyny. Wygląd nie świadczy o zainteresowaniach tłuku, więc nie pisz takich bzdur.

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Jesteś mega żałosny, uważając, że na kierunki ścisłe idą tylko jakieś brzydkie dziewczyny. Wygląd nie świadczy o zainteresowaniach tłuku, więc nie pisz takich bzdur.


@AnonimoweMirkoWyznania: ale ból dupy, wszyscy wiemy jaka jest rzeczywistość. Jak dziewczyna jest ladna to wybiera sobie jakąś europeistykę i idzie imprezować bo wie, że dzięki urodzie zdobędzie dobrą pracę albo bogatego faceta.

Na kierunkach ścisłych są same brzydule które myślą, że faceci docenia ich zacięcie do technicznych
LojalnyOnkolog: Typie ale jesteś prostacki. Ani ta historia nie jest śmieszna, ani nic ciekawego nie napisałeś. Wstawki o urodzie kobiet są żenujące max. Ciekawe czy byś napisał takie samo wtrącenie o studentach i też mówisz "a miałem takiego kolegę, fajny i przystojny". Jeśli nie, to jesteś zwykłym seksistą. Czekałem z niecierpliwością na moment, kiedy ta informacja o tym że koleżanka ci się podobała będzie miała uzasadnienie w historii i puentę niestety
@AnonimoweMirkoWyznania: studiowałem na kierunkach technicznych i wiem, kobiety tak brzydkie że ciężko im spojrzec w oczy (faceci zresztą nie lepsi, więc wypraszam sobie seksizm).

Ładnie kobiety nie interesują się technicznymi pierdołami bo nie muszą. Główną wartością kobiety jest uroda jeśli chodzi o powodzenie w związkach, karierę itd. Tylko te brzysze wierzą w #cope, że jak pójdą na jakiś kierunek techniczny i odnosią sukces to faceci ustawią się w kolejkę. Otóż
PłaskaLama: @Pozytywny_gosc: bez kitu chyba faktycznie jakiegos paszteta z polibudy zapieklo kiła slow prawdy xd chodziłem na uczelnie techniczna miałem kumpli na innych polibudach i wszedzie było tak, ze poza kierunkami typu architektura, ogrodnictwo to różowa 4/10 była już takim absolutnym topem. Co by nie wyjść na seksiste to to samo było z facetami. Elektronika mechanika informatyka matematyka to zbieranina inceli i low tier normikow z nielicznymi wyjątkami w postaci