Wpis z mikrobloga

@lajsta77: Może i jestem cwaniakiem ale honorowym - rządzący jasno dali do zrozumienia żebym #!$%@?, także firma od następnego tygodnia powinna już zacząć działać w Czechach


@keuaiBKonczylNocnomWartem: Tutaj to inaczej sie nie da, można albo walić zlecenia na czarnucha albo #!$%@?ć do Czech czy innego kraju, dzisiaj jak liczyłem całe koszty ile by mi zostawało z 10k miesiecznie jakbym jednak zalozyl jdg to stwierdzilem ze #!$%@? taki interes bo tyle
@keuaiBKonczylNocnomWartem: Dlatego ja poki co wole już walić na czarnucha zlecenia bo jak mam polowe oddawac temu #!$%@? krajowi, gdzie do lekarza nie idzie sie dostac, emerytury nie bede mial, jak mi nogi #!$%@? to dostane tysiaka renty (jak dobrze pojdzie) a i tak ci beda komisje robic co 3 mce czy ci #!$%@? przypadkiem nogi nie odrosły albo nowe nie kiełkują to #!$%@? taki interes, wole się obkupić w niezbedne
@NorthWarrior: Dokładnie.

Rozmawiałem ostatnio ze znajomym z Rumunii z tej samej branży o podatkach i zapytał jakie mam stawki w Polsce, bo on takie i takie u siebie (w domyśle myślał że mam mniejsze), to mówię że x% i płace tyle i tyle, chwila ciszy i mówi zdziwiony "wait, the fuck? They are working with you or why it's so high?" xD
@ooooooooo: @Bonzo_Bonzalez: https://www.podatki.gov.pl/polski-lad/kwota-wolna-polski-lad/kalkulator-wynagrodzen-polski-lad/ tylko tak jak mówię jest dość z czapy i nie wlicza chyba wszystkiego, jak mniemam specjalnie xd

Swoją drogą zabawne że wpisując w google nowy ład kalkulator to pierwsza propozycja to nie "ile zyskam" a "ile stracę" xDDD