Wpis z mikrobloga

@venividi: Spróbuj poszukać używki RC500. Bardzo uniwersalny rower, w przeciwieństwie do tego co podesłałeś ma hak przerzutki a nie przykręcaną do ramy. Jeździłem na RC500 na oponach od 25C do 35C i sprawdzał się zarówno jako szosa jak i jako "gravel". Myślę, że RC500 (ewentualnie RC520) to najlepsze co można mieć w tych pieniądzach i na pewno nie pożałujesz.
@venividi najlepiej to dołożyć 20k i kupić coś że średniej półki.
A tak serio to w tym modelu faktycznie z tego co pamiętam to jest jak zintegrowany z ramą. O ile uważasz i jeździsz tylko po szosie to spoko, ale w gravelu to trochę może być problem. Mimo, że uwielbiam rowery z Decathlonu to może coś od Krossa?
Kross Esker 1.0 na clarisie, z wymiennym hakiem , ale alu widelcem?

https://kross.eu/pl/rowery/szosowe/gravel/esker-1-0-szary-grafitowy-polysk?gclid=CjwKCAiA4veMBhAMEiwAU4XRr2MNdO8I1BQwwWx8OB3s_AX00y7Z6EJ9NGpTILlpfbQZysiXLdmOdxoC1MMQAvD_BwE
@fonfi: Fajnie pięknie, ale musiałbym koła wymienić. Wolałbym jednak coś szerszego, więc w takim wypadku dochodzi lekko 600 za nowe koło.

Używek też się trochę boję, bo nie wiem czy byłbym w stanie ocenić stan techniczny roweru i nie nadziać się na coś, co zaraz będzie miało połowę gratów do wymiany.

Dużo bardziej podoba mi się propozycja @Boooba, żeby kupić coś w tej samej półce, ale od innego producenta.

Co
@venividi: Koła w RC500 i RC520 są całkiem ok. Serio. Po RC500 kupiłem Gianta Defy Advanced i tam dopiero koła to jest dramat. Na te obręcze w Tribanach 35C bez problemu zakładałem a 38C pewnie też się dobrze ułoży tylko prześwitu na błoto mało zostanie (na zdjęciu 35C i jeszcze błotnik się zmieścił).

Jeśli chodzi o używki to seria RC500 i RC520 jest stosunkowo świeżą serią więc kompletnych złomów tam raczej
fonfi - @venividi: Koła w RC500 i RC520 są całkiem ok. Serio. Po RC500 kupiłem Gianta...

źródło: comment_1637777710Iuezw7IwKLFQzJpVl08PxH.jpg

Pobierz
@venividi: A tak już na koniec - to kup to co Ci się bardziej podoba :) Bo rower przede wszystkim musi się podobać, żeby była frajda z jazdy, bo inaczej to wszystko będzie Cię zaraz drażniło i będzie stał i się kurzył. True story ¯\_(ツ)_/¯
a go kupiłem w marcu tego roku i przejechałem 1600km w tym sezonie bez najmniejszych problemów. To mój pierwszy tego typu rower i jestem bardzo zadowolony.


@rafmen: Te hamulce mechaniczno/hydrauliczne coś hamują? Przymierzałem się do aspre 1, gianta i tribanów i żadne mechaniczne wynalazki nie hamowały najwyżej zwalniały. Poprawia się to z czasem jak się "dotrą" hamulce?