Wpis z mikrobloga

"inwigilacja" 98% ludzi polega na tym, że pan Chińczyk, Rosjanin czy Amerykaniec widzi, że wpisujesz "tanie dildosy" w Google, żeby mógł potem ci polecać te tanie dildosy. Nie martw się, nie należysz, nie należę, ani nie należymy do tych 2% xD


@niochland: nawet nie Chińczyk, Rosjanin, czy Amerykanin, tylko prosty bot porównujący statystycznie dane hasła i wyszukiwania XD
@niochland: Wyjątkowo ograniczone myślenie. Tobie się serio wydaje, że to człowiek siedzi i przegląda twoją historię wyszukiwania? Monitorowany jesteś owszem, przez algorytmy uczące się. Na pewno gdzieś tam znajduje się profil gdzie skojarzone są wszystkie dane zebrane z wielu źródeł, przy dzisiejszej technologii to żaden problem. To, że te dane zostaną wykorzystane w celu ograniczenia wolności to kwestia nie "czy" tylko "kiedy". Równie dobrze to może być za 10 - 20
Różnica jest taka, że Apple odmawia dostępu do takich danych służbom. ¯\(ツ)/¯


@Ka4az: Nie ma co się dziwić. Takie dane, które nie latają na lewo i prawo, tylko należą do jednej firmy są bardziej cenne, Apple umie zarządzać. Nigdy nie dowiesz się co faktycznie się tam dzieje z twoimi danych, bo równie dobrze po cichu mogą dawać służbą te dane, a oficjalnie są nietknięte.
od 2019 apple skanuje wszystkie zdjęcia w icloudzie i emailach a ten myśli, że nie jest szpiegowany xDDD

jak tam skanowanie plików w pamięci urządzenia, zmalau, urus?


@Izanagi013: @Eredin: Nie mówicie czasem o skanowaniu zdjęć na urządzeniu i wysyłania hasha na server? Takie zdjęcie z hasha jest nie do odtworzenia. Reszta chmur robi to po stronie servera np google, ms
@sredni_szu: Wszędzie było info o hashu a co się dzieje rzeczywiście to nikt z nas się nie dowie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tak na szybko:

NeuralHash uses a cryptographic technique called private set intersection to detect a hash match without revealing what the image is or alerting the user

The results are uploaded to Apple but cannot be read on their own. Apple uses another cryptographic principle
@fanmarcinamillera: To może tak spytam - nawet jeżeli mając takiego siaomi czy hugłeja, Chińczyki mnie inwigilują, to co oni z tymi informacjami mogą mi zrobić? Inaczej - co opłaca im się mi zrobić?

Bo chyba oprócz tego, że jak zostało wspomniane, algorytm wyświetli mi reklamę, to żadnych konsekwencji dla mnie to mieć nie będzie ¯_(ツ)_/¯

@Kotouak: Np mogą przekazać informacje kaczyńskiemu że pisałeś #!$%@?ć pis i wjedzie specjalna kontrola skarbowa