Wpis z mikrobloga

Mirki. Jakie auto polecacie używane w budżecie 10-20 koła dla mnie? Mam tylko jeden priorytet.

Dużo jeżdżę, więc cele to żeby było oszczędne na spalaniu, i żeby ewentualne naprawy mnie nie zrujnowały.

Mogą być diesle, benzyniaki z małym silnikiem byle nie LPG, bo gaz Według mnie się nie opłaca, bo droższe auto, dużo dodatkowych kosztów, LPG podrożało i do tego na gaz spała też benzynę.

Jakie modele są najbardziej ekonomiczne?

#motoryzacja #samochody #diesel #zakupauta
  • 20
@kogut_20: Na starcie ten sam model w diesla jest tańszy od benzyniaka i LPG o kilka koła, więc juz na starcie oszczędzam.

Serwisowanie auta w gazie jest droższe i samo auto w gazie też. Ewentualny montaż instalacji, jeśli jej nie ma to 3 k.

Do tego gaz już nie jest połową ceny benzyny, jak mój kumpel ma Vectrę 2.0 w gazie to mu jeszcze oprócz gazu na 100 spała 2 litry
na starcie oszczędzam


@Ynfluencer: jak kupujesz auta w przedziale 10-20k to nie radzę oszczędzać XD zapominasz chyba ile drogiego osprzętu mają silniki wysokoprężne. Chyba, że chcesz kupić jakiegoś golfa i zrobić swap na 2.0 SDI.

Ewentualny montaż instalacji, jeśli jej nie ma to 3 k.


dlatego się kupuję auto już z instalacją.

Do tego gaz już nie jest połową ceny benzyny

no już kilka lat nie jest xD ale przy większych
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ynfluencer: audi a2 1.4 tdi będzie najoszczędniejszym samochodem, przy normalnej jeździe z przewagą tras średnie spalanie luźno schodzi poniżej 4 litrów na setkę
@Ynfluencer: nie ma w tym nic złego. Chodzi mi o to, że auta z podonnego rocznika, w podobnym stanie z tym samym silnikiem bez oraz z LPG nie będą się różniły cena o 3k tylko z powodu instalacji
@Ynfluencer: Ciężko kupić diesla w dobrym stanie. Na pewno sobie wykreśl wszystkie vagi bo to już dawno zajechane.
Sam obecnie rozważam diesla bo wychodzi taniej niż gaz jazda po mieście. Na trasie ciągle lpg jest najtańsze.
ale z racji że dużo jeździsz to raczej diesel bo chyba nie chcesz co 2 dni na stacji być. Zasięg to największy minus, zwłaszcza że wszystkie butle mają w praktyce 65-70% objętości a nie 80,
@Ynfluencer: Ja mam już drugiego Hyundai i30 cw. W miesiącu robie minimum 3000 km.Stary był rocznik 2012 diesel spalanie zależy od jazdy, jeśli jeździsz do 120km/h to spalanie na poziomie 5,2l. Rok temu sprzedałem z powodu ilości km na liczniku. Jedynie co to regularne wymiany filtrów, olei Poważnych usterek brak. Kupił go ode mnie mój wujek, wiec wiem że do dnia dzisiejszego nic się nie dzieje.