Wpis z mikrobloga

Jedyna koncepcja boga jaką mogę rozważyć to koncepcja boga jako szalonego autystycznego programisty, który ustawił parametry fizyczne wszechświata, zasady fizyki i matematyki tak jakby tworzył jakąś gierkę.
Bóg taki nie ma na pewno nic wspólnego z ludzmi, ani z życiem ogólnie. Być może nie ma nawet żadnej świadomości tego co robil i bliżej mu do jakiegoś rodzaju komputera. Jedyne co w nim bylo boskie to możliwość ustalania zasad fizyki.

Na pewno nie stworzył zycia i nawet jeśli ma możliwość obserwacji to obserwowanie go jest dla niego tylko jedną z milionów ciekawostek do obserwacji która powstala w jego symulacji. Osobiście uważam ze bardziej interesowalyby go czarne dziury niż to co robi aktualnie życie.
Sprawy dobra, zła i moralności także nie interesują go zbyt bardzo bo nie są nawet jego dziełem.

#przemysleniazdupy #przemyslenia #katolicyzm #chrzescijanstwo #mirkomodlitwa #przegryw #wiara #religia #ateizm #agnostycyzm
o.....i - Jedyna koncepcja boga jaką mogę rozważyć to koncepcja boga jako szalonego a...

źródło: comment_1638105542HXTjvi7mDAfYy9d0az8hyB.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@lazik_lesny: Jeśli przyjąć założenie, że Jezus jest emisariuszem boga to jego słowa "Wszelkie drzewo dobre rodzi dobre owoce, a złe drzewo rodzi złe owoce" wyklucza wkład boski w "ten" świat i to jest dowód wyczerpujący przyjmując te założenie.
  • Odpowiedz
@olaf_wolominski: Jeśli masz taką chęć, proponuję rozważyć problematykę Boga z innej strony. Otóż przede wszystkim Bóg nie jest miły i nie jest po to, żeby rozwiązywać nasze problemy za nas. Jest on tajemniczą, ponadczasową istotą wypełniającą cały stworzony wszechświat działający zgodnie z ustanowionymi przez Niego zasadami. Uważa nas za swoje dzieci i chce nas wychowywać. Tak samo, jeśli rodzice będą we wszystkim wyręczać swoje dziecko (żeby nie zaznało smaku porażki lub
  • Odpowiedz
@Neonox: Z jednej strony piszesz, że Bóg nas wychowuje, a z drugiej, że tylko pragnie, abyśmy byli lepsi. Wyjaśniłbyś może w jaki sposób pragnienie Boga wychowuje ludzi?
  • Odpowiedz
@Feimers: Bóg pragnie prowadzić przez życie (wychowywać) każdego człowieka, jednak wychowuje tylko tych, którzy mu na to pozwolą (to miałem na myśli pisząc poprzedni komentarz). Obdarzył nas prawdziwą wolnością i tę wolność szanuje. To my musimy wykonać pierwszy krok i do Niego się zwrócić.
  • Odpowiedz