Wpis z mikrobloga

#remontujzwykopem Używa ktoś głowicy elektrycznej do grzejnika ? Odkręcam grzejnik głównie w sypialni na noc i się zastanawiam czy nie kupić i poprostu ustawić temperaturę i spokój.
  • 11
@matm: Moim zdaniem tak. Ustawiasz zdalnie niską temperaturę jak Cie nie ma w domu, na noc itd.
Będę to robił, tylko poluje na GTZ08 a na razie u majfriendów nie widziałem w niskiej cenie. (podobno dużo lepszy od tych starszych GTZ06 itp).
@matm: ja mam na Bluetooth od danfossa i działa, nie wiem czy oszczędza energie, ale oszczędza zabawy z kręceniem. Jeżeli tylko 1 grzejnik chcesz zrobić to wg. mnie bez sensu iść w zigbee.
Edit: Nazywa się danfoss eco, a wybrałem go ze względu na wygląd.
via Android
  • 0
@k0201 dzięki zobaczę . Dobrze rozumiem działanie ? Ustawiam np 20 stopni i gdy będzie ta temperatura to zakręca a jak znowu spadnie to odkręca ?
@matm: tak, a nawet trochę więcej jak będzie 18 a ma być 20 to odkręca na maxa, a jak jest 19,5 a ma być 20 to tylko trochę. Zanim kupisz sprawdź czy pasuje do twojej głowicy czy potrzebujesz przejściówke.
@NieBendePrasowac: można sobie kupić ze skalą w stopniach zamiast cyferkach i większości ludzi taka głowica wystarcza ¯\_(ツ)_/¯

Wszystkie głowice termostatyczne HEIMEIER są wzorcowane fabrycznie w pomieszczeniu klimatyzowanym bez wpływów zewnętrznych, takich jak promieniowanie cieplne itp. Cyfra nastawy 3 odpowiada temperaturze ok. 20°C. Różnica pomiędzy cyframi nastawy wynosi ok. 4°C (w przypadku głowicy termostatycznej B ok. 3°C), od kreski ok. 1°C.
marek22 - @NieBendePrasowac: można sobie kupić ze skalą w stopniach zamiast cyferkach...

źródło: comment_1638207685t2DOuSWgaKBvre0zCXVBV2.jpg

Pobierz
via Android
  • 0
@k0201 trochę odkopie temat. Jak bardzo myli się albo i nie temperatura na tym termostacie ? Według niego jest 23 stopnie a termometr mi pokazuje 20 i nie wiem który źle pokazuje
@matm: ja ufam termometrowi, i ustawiam tak żeby było przyjemnie, bo raczej te temperatury na glowicy mają stałe przesunięcie względem rzeczywistości