Wpis z mikrobloga

@RitmoXL: To jest zapewne prawie to samo (Linksys należy do Cisco przecież). Cisco o tyle lepsze, że ma dwa porty WAN. Kwestia czego potrzebujesz tak naprawdę. Ja nie brał bym żadnego (bo nie mają 10G).
  • Odpowiedz
@crazy_wolf: A jesteś mi coś w stanie polecić do 2500/3000 pln - potrzebuje żeby było zarządzane zdalnie + w miarę dobry zasięg anten (choć te pewnie można mocniejsze dokupić/albo dołożyć reapter). W sumie to nic specjalnego.
  • Odpowiedz
@RitmoXL: Szczerze mówiąc to nigdy (nawet w mieszkaniu) nie używam rozwiązań router+ap w jednym. Ale gdybym musiał, to pewnie Netgear Nighthawk AX12 albo Asus RT-AX89X. Osobiście wybrał bym Asusa, bo mam zawsze pozytywny kontakt z ich routerami.
  • Odpowiedz
@RitmoXL: Ubiquiti - kolega mi polecił jak szukałem czegoś porządnego do domu do pracy zdalnej. Ja mam taki:
https://www.x-kom.pl/p/281847-access-point-ubiquiti-uap-ac-lr-a-b-g-n-ac-1350mb-s-24-5ghz-poe.html
i ogarnia cały dwupiętrowy dom 150 m2. Można dokupywać więcej i łączyć w jedną sieć. Można tworzyć wiele podsieci. Jak nie masz jak kabla pociągnać to drugi możesz podpiąć tylko pod zasilanie i zrobić się bezprzewodową mesh. Generalnie ma przeogromne możliwości konfiguracyjne.

Z tego co mi kumpel mówił to cała sieć bezprzewodowa
  • Odpowiedz
@Skylake: Uooo, to mnie ominęło :D Przyznaje się, że Linksys u mnie się skończył na legendarnym WRT54GL :)
@dzana: UbiQuiti dobre robi, ale taki z wbudowanym WiFi to Unifi Dream Machine ale go nie polecam bo się strasznie grzeje. A znowu zabawa w osobny router + AP od Ubi, to trzeba trochę zrozumieć tą filozofię osobnego kontrolera. A jeszcze mają fajna linię EdgeMax, której nie rozwijają bo chyba była za
  • Odpowiedz
Uooo, to mnie ominęło :D Przyznaje się, że Linksys u mnie się skończył na legendarnym WRT54GL :)


@crazy_wolf: No ale było coś lepszego do WRT54GL? U mnie też taki gdzieś w pudłach leży, z wgranym Tomato ;)
  • Odpowiedz