Wpis z mikrobloga

Wykop efekt Mirki!

Tldr braki wody pitnej w szpitalu zakaznym w Gdańsku

informowałem niedawno o tym, że zachorowałem na covid i strasznie żałuje (niektórzy powiedzieli płaczę, i w sumie to mieli racje), że się nie zaszczepiłem pod wpływem ogromnej propagandy antyszczepionkowej. W data science mówi sie o przetrenowaniu algorytmu wprowadzając mu zbyt wiele danych, myślę, że to właśnie mnie spotkało, pod wypływem wszystkich negatywnych informacji dot szczepionek podałem wtedy wg mnie subiektywnie optymalna decyzję optymalna decyzję. Errare humanum EST

Wracajc do wykop efeku, jestem w szpitalu zakaznym w Gdańsku, gdzie wldze braki podstawowych środkow, na wejściu nie było papieru toaletowego, woda do picia dostępna po innych chorych gdy Ci laduja na oiom i juz więcej jej nie potrzebują. W standardowym przypadku todzina moze Ci przywieźć czego potrzebujesz. Ja musiaen kontaktować się ze znajomymi z pracy, którzy wspieraj mnie w zakupach juz od5 dni, żeby znowu poprosić o dostarczenie niezbędnych rzeczy: reczniki, woda, klapki,
Środki higieniczne, z uwagi na pracę i inne obowiązki dostapem przesyłkę o 23:00, w międzyczasie musiaa polezec godzinę na recepcji.

Są też ludzie bez rodziny, albo z rodziną na kwarantannoe, albo zostali sami i nie ma im kto dowieźć towarów.

Syszac o takich blachych problemach postanowiłem skontaktować sie z personelem medycznym i zapytać czego tu jeszcze brakuje. Ja poprosiem o kupno 3 zgrzewek wody niegazowanej. Jedna zgrzewkę zostawiłem sobie a 2 oddałem pielęgniarka do rozdania potrzebującym. W końcu nie każdy ma rodzine/znajomych albo nawet przebywa w swoim miejscu. Karetki rozwożą chorych na covid po całej Polsce na czuja, licząc że w innym miescie/województwie znajdzie się szpital, który podejmie pacjenta, Ja jadąc do szpitala miałem przygotowana torbe ze wszystkim co chciałbym zabraç do szpitala. Pogotowie mi nie pozwoli zabraç jednej sportowej torby, wypełnionej koszulkami, majtkami, wód do picia, szczoteczkę do zebyw, klapkamii, absolutnym niezbędnikiem szpitalnym bo stwierdzili, że "To nie jest taksówka!", gdzie i tak cała drogę sam musiałem trzymać kurtke i bluzę w rękach., ładowarkę Telefon i szczoteczkę do zębów przymycilem w kieszeniach kurtki

Przyjeżdżasz tak jak stoisz i co wsadzies do kieszeni, trafiasz na łóżko, nie masz czym i jak się wykąpać, nie masz klapek pod prysznic, nie masz prowiantu, choć w karetce czekając na wpis do szpitala minęły 4h. Wyjechałem z domu ok 19:00 - 20.00. W łóżku byłem o 23:00 po badaniach, przwiezieniu na sali i minimalnej toalecie.

Tu przechodzimy do sedna. Jest cała masa ludzi bez zakupów. Ja sam poprosiłem dzisiaj kumpla o kupienie 3 zgrzewek wody niegazowanej, jedna zostawiłem na swoje potrzeby a dwia poprosiłem o rozdanie na oddziale. Na sali nie ma czajników, więc kimplel przywiiozl mi mój z domu aby w razie w gotować wode/robić herbatę.
Od opieki otrzymujemy napoje tylko do posikow i leków. 3x dziennie szklanka 300mm, na obiad zupa ok 400 ml

Nie jestem dietetykiem ale wydaje się to mało wody i konieczne powinno jej suplementowanie w celu oczyszczania nerek.

Dzisiaj w rozmowie z Pielęgniarka dowiedziałem się, że pomocą bylby zakup wody 1 zgdzewka dziennie na odział. Tyłko tyle i aż tyle. Ceneo mówi o 10.90 za 6 butelek niegazowanej Cisowianki 6 sztuk. Podobno to jest aktualne zapotrzebowanie, Dobrowolna ofiarą 11 zl, paliwa i czasu na dojazd tutaj (koniecznie w maseczce, odkarzamy ręce i wnosimy swój na opcztek oddziału bez kontaktu z chorymi. Maseczka i dezynfakja rak jednak wskazana, towaty zostawia się w szadie na 5 piętrze, podpisane numerem sali do której maja się dostać, Zainteresowanym pomocą podam numer swojej sali i objecuje przekazać towary obsłudze szpitala.

Jestem otwarty na potwierdzenie profilu i wszelkie pytania czy komentarze.

Pozdrawiam serdecznie i ustanawiam tag autorski do moich dalszych wypocin.

#mirekcovidek19 #gdansk #szpital Mariana Smoluchowskiego18 #wodaniegazowana

W tej chwili wiem tylko o wodzie ale to pilny problem. Czukam chętnego do dostarczania 2 zgrzewek wody dziennie za darmo lub odpłatnie, (mogę Ci oddać Pieniądze za wodę i transport ale wtedy pomyślimy o większych zakupach

Pozdro dobre Mirki, wierzę w was.
Chamskie komentarze będę ignorował trole nie zrobicie namnie wrażenia, szkoda waszego i mojego czasu.

Zdecydowanych o pomoc proszę o kontakt na priv żeby nie przeciazyc szpitala.

Pozdro Mirki
  • 6
  • Odpowiedz
@hajtuJ: kolejny debil co jest najmądrzejszy sprzed komputera.

Przyjeżdżasz na salę bez niczego bo do karetki nie pozwolili nic zabrać, jedynie komórkę, ładowarkę portfel. Mówią, że rodzina przywiezie resztę. Rodzina jest na kwarantannie, obdzwaniam znajomych i kolega po 18:00 po pracy dostaelrcza potrzebne rzeczy. 3 zgrzewki wody, którymi chce podzielić się z innymi ludźmi. Przesyłka czeka w poczekalni od 18:57 do 23:00 zanim po 2 awanturach pielęgniarka mi je dostarczy

Nadal
  • Odpowiedz
@Woockashek: służba zdrowia jest przeciążona dla wszystkich nie tylko dla mnie. Od ponad 10 lat place zus pracując w IT. chciałbym mieć możliwość dopłacenia do leczenia w szpitalu bo mnie na to stać, na koniec własnymi środkami chce finansować podstawowe braki w szpitalu, spotyka się to z dziwną agresją że strony pielęgniarek, lekarze są bardziej chętni do rozmoey
  • Odpowiedz