Wpis z mikrobloga

Na wstępie chciałbym podziękować za tak ciepłe przyjęcie mojego pomysłu. Tag w ciągu niespełna 24h zaobserwowało ponad 800 Mireczków a pierwszy post zaplusowało ponad 1100. ( ʖ̯)
Spodziewałem się raczej odzewu na poziomie 50 plusów i 10 obserwujących.
A teraz czas na dzisiejsze podsumowanie.

Kryptomomentum, dzień 2:

Kryptowaluta sprzedana: Stacks (STX)
Wzrost wartości od wczoraj: 4%
Kryptowaluta kupiona dzisiaj i jej wzrost w 24h: Ren, 15,84%

Obecna wartość: 10,4€
Wzrost wartości od początku eksperymentu: 4%

O co tutaj chodzi?
Zainspirowany ETF Momentum na akcje chcę sprawdzić, czy po prostu podążając za tłumem i wymieniając codziennie na to co najbardziej ostatnio rośnie, da się coś zarobić.

Poniżej zasady zabawy i odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania.
1. Zacząłem od 10 Euro i codziennie wymieniam posiadaną kryptowalutę na taką, która na Bitpandzie ma najwiekszy procentowy przyrost w ciągu ostatnich 24h.
2. Jeśli w danym dniu na szczycie nadal jest ta sama kryptowaluta to ją zostawiam.
3. Jeśli żadna nie będzie rosnąć to sprzedaję do Euro.
4. Kryptowaluty wymieniam bezpośrednio jedna na drugą, przy czym Bitpanda i tak robi przejście kryptowaluta - Euro - kryptowaluta.
5. Prowizje na Bitpandzie to 1,49% przy sprzedaży i 1,29% przy kupnie. Nie używam BEST do obniżenia prowizji.

Tag do obserwowania #kryptomomentum

#kryptowaluty #altcoin #ren
  • 30
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@WhiskeyIHaze: giełdy kryptowalut są jak dla mnie nieprzyjazne dla użytkownika i jak ktoś je pierwszy raz zobaczy to prawdopodobnie zrobi w tył zwrot i sobie pójdzie zamiast zostawić tam pieniądze. Nie znaczy to że z nich nie korzystam ale zdecydowanie wole prostszą w obsludze apke Bitpandy. W eksperymencie głównie chodzi o sprawdzenie czy kupujac z tłumem da się zarobić, więc myślę że do tego jest to wystarczające narzędzie.
@BjornIronside: No ja się już do tego przyzwyczaiłem ale kilka lat siedzę i patrzę w te wykresy i orderbooki. Ale jak chcesz codziennie kupować coś innego to zobacz ile zysku zjadają same prowizje. Chociaż tak jak pisałem sam pomysł świetny.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@WhiskeyIHaze: wiesz, wszedłem w to za 10 euro więc nie liczę na zbicie na tym milionów, chcę tylko zobaczyć na ile może to zadziałać. Jeśli załóżmy po 100 dniach będę miał 20 euro to można przyjąć że z niższymi prowizjami miałbym z 25 ale główny cel i tak osiągnę - będę wiedział że da się na tym wyjść na plus. Jak już będę wiedział że to działa to wtedy może wejdę
4. Kryptowaluty wymieniam bezpośrednio jedna na drugą, przy czym Bitpanda i tak robi przejście kryptowaluta - Euro - kryptowaluta.


no to chyba mimowolnie wpadasz w obowiązek podatkowy? bez sensu..
sprzedawaj do USDT i dopiero kupuj kolejną ( ͡º ͜ʖ͡º)
USDT to też crypto, więc podatek cię omija ʕʔ


3. Jeśli żadna nie będzie rosnąć to sprzedaję do Euro.


to samo co powyżej -
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@WhiskeyIHaze: @mirasKo-Kalwario: ja jak obserwuję jakiś tag to też dostaję powiadomienia że ktoś coś dodał. Tag zaobserwowało ponad 800 osób, więc zakładam że tyle chciałoby byc wołane. Z tego co widziałem to wołać trzeba po 50 osob więc każdorazowo byłoby 16 komentarzy zawalonych sammym wołaniem. Gdyby to jeszcze dało się ogarnąć jakoś w miarę automatycznie i z telefonu to okwj, mogę to robić. Dopóki nie da się tego w łatwy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Marcinnx: dokładnie tak jak napisałeś. Przechodząc na inne krypto (klikając wymień) w historii transakcji zapisuję się to jako przejscie do euro i z powrotem do krypto. Wcześniej tego nie zaiwazyłem, dopiero przy tym eksperymencie. Może jednak przeniosę sie z tym eksperymentem na Binance ale musze najpierw ogarnąć jak to tam szybko robić. Obowiązek podatkowy powstaje ale w sumie wychodzi na 0, bo za tyle ile sprzedałem za tyle kupuje czyli przychód
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Marcinnx: ok, zrobiłem szybki rekonesans. Na Binance musiałbym zacząć od 20 USDT bo taka jest minimalna ilość za jaką można wymienić na innego coina. Właśnie za to nie lubię tych giełd. Jako że nie ma opcji bezpośredniej konwersji tych mniej popularnych coinów, to musiałbym jeszcze wziąć z zapasem, tak z 30 USDT żeby móc wymieniać w razie gdyby mi wartość spadła.
Do tego 1. w rankingu coinów które najszybciej rosną w
@BjornIronside:

Obowiązek podatkowy powstaje ale w sumie wychodzi na 0, bo za tyle ile sprzedałem za tyle kupuje czyli przychód = koszt.


wssssumie racja..

Na Binance musiałbym zacząć od 20 USDT bo taka jest minimalna ilość za jaką można wymienić na innego coina


wydaje mi się, że to jest minimalna wpłata na konto, a wymieniać później możesz niemalże jak chcesz (są ograniczenia, w zależności od coina, co do kilku miejsc po
Marcinnx - @BjornIronside: 
 Obowiązek podatkowy powstaje ale w sumie wychodzi na 0, ...

źródło: comment_16384396564BrDcor3FSfoKhuHPF460B.jpg

Pobierz