Wpis z mikrobloga

@moll: I tam pokaże na czerwono co się zagrzewa czy jest to bardziej skomplikowane narzędzie? Co do psikania to go porozkręcał i wyczyścił już informatyk elektryk, ale... grzeje się dalej. Coś w nim pewnie siada.
@imdejv1: pokaże Ci dokładne temperatury podzespół.

I faktycznie, czasami tylko psinką powietrzem, a pasty termoprzewodzącej nie zmieniają. Dawno Ci go czyścił? W domu samemu to warto chociaż kratki od wiatraków od czasu do czasu przedmuchać.

Jeśli laptop ma swoje lata/jest intensywnie użytkowany, to warto się zaopatrzyć w podkładkę chłodzącą
@jerry_owies: Jeszcze nie wiadomo.
@spinaczczio: tego właśnie będę próbował się dowiedzieć
@moll: @mateusz-zahorski: @Burned: @polskiekoszmarynieamerykanskiesny: Laptop ma 2 lata, jest podobno jeszcze na gwarancji, ale skoro został otworzony to można o niej zapomnieć. Wrócił 2 tygodnie temu od chrzestnego informatyka który go przeczyścił w środku, ale jak sądze nie sprawdzał czy coś sie grzeje softwarem. Planuje jej zainstalować softa, sprawdzić co sie grzeje i na tym
@imdejv1: no dobra ale jakie ma specyfikacje techniczne jaki procesor gpu integra co tam jest? bo jak to jest jakis lenovo gaming to normalne ze bedzie na 70 stopni sie grzal, mozesz wylaczyc power boost na procesorze pewnie
@imdejv1: laptop w przeglądarce na 5 kartach nie ma prawa się grzać

może po prostu pastę źle nałożył to sie grzeje

ja nałożylam źle i było 100 stopni, a potem dobrze i 40. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@spinaczczio: tak też sprawdze, dzieki,
@moll: moze sie bala, ze beda czekac miesiac na zrobienie tego a jej potrzebny caly czas nie wiem ;p glupota. chrzesnego nie bede pytal , w dupie z nim. naprawie to jakos i tyle albo namierze usterke programami.
@imdejv1: tak jak ktoś wyżej wspominał, jeśli to nie software ani stara pasta, to faktycznie może być dziurawy heatsink - czasem ciężko dojrzeć gołym okiem i też się nad tym głowiłem jakiś czas temu, tyle że w Dellu. Płyn wyparował i nie przenosiło ciepła z nad cpu do wentylatora. Po wymianie jak renkom odjoł ( ͡° ʖ̯ ͡°)