Wpis z mikrobloga

@messageinabottle: Dzięki. Siedzę właśnie na lotnisku i myślę co by tu dalej, bo się okazało, że szybkich testów PCR za 800 PLN nie ma, bo mają braki w dostawach ( ͡° ͜ʖ ͡°) Czyli dzisiaj też nie polecę. Dzięki BAG za spoczko weekend! Może mi się jakoś uda wrócić do domu jak udowodnię, że nie mam wirusa, którego nie mam ( )
@tusiatko: a próbowałaś się dogadać na gate z pracownikami lotniska? Wiem że w takim przypadku była możliwość mimo wszystko polecieć do Zurychu, ale zaraz po przylocie do Szwajcarii trzeba było zrobić test. To było kilka miesięcy temu, nie wiem czy ten myk jeszcze działa…
@tusiatko: sprawdzają to jakoś pozniej? Leciałem do Basel dziś, ale o teście dowiedziałem się dopiero w samolocie, ale na granicy pogranicznik sam nie był pewien i powiedział, ze szczepionka wystarczy. Wiedziałem ze nie, ale kłócił się nie będę, tylko nie wiem co dalej - czy robić test na miejscu, olać całkowicie, czy pójść dopiero na ten drugi ¯\(ツ)
@zbigniew-wu: Mi sprawdzali w Warszawie przy check-inie. Po przylocie zgarnęli mnie celnicy do kontroli ale dopiero przy wyjściu ze strefy bezpieczeństwa i o dziwo nie pytali ani o test, ani o formularz - za to przetrzepali mi bagaże i wypytywali o wszystko (tylko nie o covidowe sprawy). Wolę nie ryzykować i pójdę jeszcze na antygenowy pod koniec tygodnia. Wybór należy do Ciebie, pewnie nie sprawdzą Cie, ale kto ich tam wie
@zbigniew-wu: Update: dostałam właśnie smsa z contact tracing, że mają w systemie, że przyleciałam z Polski wczoraj i mam wysłać wyniki testu antygenowego (ten 4-7 dni później). Także pytanie się chyba wyjaśniło czy trzeba, czy nie trzeba ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@zbigniew-wu: Jeszcze może takie info. Contact tracing itd. Nikt mnie nie pytał o PCR (tak jak na stronce jest napisane), nie musiałam nigdzie tego ładować. Oni chyba liczą na to, że sprawdzane jest przy check-inie. Zresztą każą wrzucać certyfikat, a nie wyniki laboratoryjne - a to wyklucza testy zagraniczne, bo tam nie dostajesz certyfikatu, tylko wynik z laboratorium.
@tusiatko: Czekaj bo nie zrozumialem a wlasnie probuje sobie ogarnac ten temat. Nie bralas testu PCR tylko antygenowy a i tak Cie puscili? Ja raczej nie bede ryzykowal i jesli maja mnie zawrocic to zrobie PCR, ale kminie czy te zaswiadczenie/certyfikat moga byc po Polsku.
@admiral88: Nie tak. Zrobiłam PCR w Polsce, musiałam pokazać przy check-inie (wynik z laboratorium po angielsku), a w czwartek musze iść na antygenowy. Dwa testy są potrzebne 1. PCR 2. PCR lub antygenowy. Pierwszego testu nie musiałam tu pokazywać ani nigdzie wrzucać na stronkę.