Wpis z mikrobloga

@tanie_wino: Ty chyba niepoważny jesteś. Zmywarka to jeden z najlepszych wynalazków ludzkości ułatwiających codzienne życie. Pewnie nawet nie korzystałeś i się mądrzysz jak typowy Janusz. 2/10 bo odpisałem na baita.
  • Odpowiedz
@tanie_wino: Zmywarka na jeden cykl mycia zużywa(strzelam) 8 litrów wody.
Mycie ręczne tej same ilości naczyń (strzelam) 30-60. Do tego ilość detergentu, ścieków, energii żeby podgrzać wodę i czasu poświęconego przez człowieka. Tu nie chodzi już nawet o wygodę czy lenistwo. To się opłaca i jest w pytę eko.
  • Odpowiedz
@tanie_wino: 10lat nie miałem zmywarki bo mieszkałem w bloku i fizycznie nie było miejsca na nią ale teraz jak już mam zmywarkę to nie wyobrażam sobie życia bez zmywarki! Brudne naczynia ładujesz odrazu do zmywarki, nie zalegają na blacie i umywalce, wieczorem na noc zalaczasz, rano wyciągasz i bajka.
  • Odpowiedz
  • 12
@tanie_wino: tamburyn, po co to komu potrzebne to ja nie wiem a na allegro wyskakuje 1577 ofert czyli popyt jest


Potwierdzam, mam tamburyn. Leży w schowku nieużywany.
  • Odpowiedz
via otwarty_wykop_mobilny_v2
  • 7
@tanie_wino: 2/10, bo odpisałem. Chyba się z własnym wiadomo czym, cytując klasyka na łby zamieniłeś. Jak ma się Amike za 600ziko, kupioną na przecenie to może i tak jest. Najbardziej niezastąpiony sprzęt w domu. Z #rozowypasek kupiliśmy największą dostępna, na początku wydawała się aż za duża, ale zapełnimy taką w 3 dni, gotując obiady i nie trzeba siedzieć godzinę przy zlewie i lać wody.
  • Odpowiedz
@tanie_wino: byłem kiedyś przeciwny z przyzwyczajenia do ręcznego zmywania, ale odkąd kupiłem, nie wyobrażam sobie życia bez zmywarki. Na początku miała być mała, ale od razu kupujcie najszerszą. Nie pożałujecie, bo do wąskiej włożycie kilka garów i już większa część dołu zajęta. Włączam co 2 dni.
  • Odpowiedz
@tanie_wino: wychowałem się w 5 osobowej rodzinie, zmywanie garów po posiłkach, a już w ogóle po jakichś imprezach/ świetach itd. to zawsze było stanie przy garach 1-2h dziennie.
I ta wiecznie gnijąca półka do suszenia....
Zmywarkę pierwszą w domu mieliśmy jak miałem 13 lat, od tamtej pory uważam, że nie istnieje bardziej przydatne AGD (no może poza odkurzaczem). Trochę wprawy i #!$%@? naczyń do zmywarki zajmuje 3 minuty, opróżnienie może z
  • Odpowiedz
@tanie_wino: pierwsza rzecz o której pomyślałem urządzając kuchnie - duża zmywarka. Robię sobie szame, przeplucze co brudniejsze. Sam mieszkam, raz na kilka dni wlatuje zmywanie, schowanie i wyjecie rzeczy to pieprzona chwila. Serio jak można uznać zmywarkę za niepotrzebna?

PS nie posiadam kobiety w domu a to wiele myślę tłumaczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz