Wpis z mikrobloga

dla tych co się pytają po co Leszczyński w kadrze

– Monitorujmy nie tylko zawodników z Ekstraklasy, ale także z pierwszej ligi z racji tego, że chcemy mieć przegląd wszystkiego, co dzieje się w polskiej piłce. Jest to bardzo ciekawy zawodnik, z ogromnym potencjałem i perspektywami. Chcemy, żeby poznał jakie warunki panują w reprezentacji, żeby czerpał z tego naukę, żeby się z tym oswoił. Trzeba jednak zaznaczyć, że już teraz wykazuje bardzo wysokie umiejętności i potencjał, który absolutnie predestynuje go do gry w Ekstraklasie. Czasem ktoś dostaje taką szansę i musi pokazać, że potrafi ją wykorzystać. Powtarzam jednak raz jeszcze, że on już teraz prezentuje wysoki poziom i jest naprawdę bardzo dobrym bramkarzem – wyjaśnia selekcjoner Adam Nawałka.


#pilkanozna #polskareprezentacja
  • 8
@redheart: Szczęsny w jego wieku bujał się już z Barceloną czy innymi Manchesterami, Boruc i Fabiański przechodzili do Legii, Kuszczak do WBA. Co jak co, ale bramkarzy od dłuższego czasu mamy zajebistych i biorąc pod uwagę, że na tej pozycji można grać bardzo dobrze do 37-38 roku życia (a Szczęsny w zasadzie jest jego rówieśnikiem) to jego powołanie jest jednorazowym wybrykiem, będzie miał co opowiadać kiedyś wnukom. Takiego kolesia to się
@Shady: to, że nie gra w ekstraklasie nie znaczy że jest gorszy od bramkarzy tam występujących. Dla mnie bez sensu jest mówienie, że mógłby być powołany do U-21, bo tutaj mimo wszystko inni, bardziej wymagający na treningach zawodnicy, bardziej wymagające treningi, większa presja, którą można poczuć. To takie wprowadzenie trochę w dojrzałe piłkarskie życie i sygnał do tego, że musi wciąż mocno pracować, więc dla mnie szukanie tutaj problemu jest sztuczne
@redheart: ja gram w amatorskiej lidze na orliku, to nie znaczy że jestem gorszy od bramkarzy występujących w Premier League.

Wiek 30-32 lata jak u Boruca czy Kuszczaka czy nawet Fabiańskiego to nie jest żaden minus, to mogą być bramkarze na następne 4-6 lat. Nawałka powołał kolesia którego nazwisko większość ludzi usłyszało pierwszy raz, dla doświadczenia można powoływać jakiegoś gówniarza reprezentującego sensowny poziom w sensownym klubie, a nie no name grającego
@Ryjuss: mam swój zespół na hali/orliku. Wiesz umowy z kumplami mnie trzymają, więc Dolcan odpada.

Na poważnie to tekst z dupy, koleś jest bądź co bądź osobą publiczną i każdy ma prawo go teraz oceniać (pomimo że np. ja zawodowo piłką się nie zajmuję), a prawda jest taka że reszta naszych czołowych bramkarzy pewnie nawet nie wie kto to jest i skąd się wziął.
@Shady: Prawda jest taka że pewnie nie widziałeś meczu Dolcanu. Koseckiego też kiedyś powołano z niższej ligi. Teraz mówisz że mamy bramkarzy a w zeszłym roku mieliśmy kupę. Boruc przyjechał spasiony do Southampton zagrał jeden fatalny mecz i tyle go było widać aż do stycznia tego roku. Nie masz żadnej gwarancji że się znów nie upasie. Ma też już 33 lata. Nie jest też przypadkiem, że kibice Arsenalu płakali w przerwie,
@Ryjuss: Kuszczak w poprzednim roku miał okres, że miał najwyższe noty w całej lidze. Boruc owszem kiepsko grał, Szczęsny ostatnie 1,5 roku nic nie grał i co miało wpaść to wpadało. Tytonia nawet nie biorę pod uwagę bo kolesiowi wyszedł jeden karny (który jest przypadkiem) i to wszystko. Kwestia czy przeciętna gra w Arsenalu czy Southampton jest porównywalna z dobrą grą w Dolcanie. Oby się okazało, że za parę lat się
@Shady: wszystkie Kuszczaki i inne maja juz bagaz doswiadczenia i dlatego nie powolal ich na 4 bramkarza. Taki wybor jest po to by 'mlody' nabrał doswiadczenia. Jest swego rodzaju motywacja do dalszej, ciezkiej pracy. Chcesz Kuszczaka, Fabianskiego? Ok. Kogo chcesz wyrzucic z trojki Boruc-Szczesny-Tyton?

A to, ze koles gra w 1 lidze (na pozycji bramkarza (!)) jest tak samo bezsensownym argumentem jak szukanie problemu w niczym. Dla mnie może grać w