Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 26
Tyle pytań w ostatnim czasie pojawia się na tagu #elektryka #prad odnośnie zakupu agregatu, że zacząłem się zastanawiać czy ludzie mają świadomość tego, że należy spełnić kilka warunków co do tego by móc używać agregatu w instalacji.

1. Można podłączyć tylko wybrane urządzenia poprzez przedłużacze, ale warto wiedzieć, by te miały odpowiedni przekrój - min 1.5mm², i były 3 żyłowe.
2. Można podłączyć do całej instalacji do uruchamiania ręcznego, ale MUSI być rozlacznik I-0-II lub inaczej zwany sieć agregat.
3. Może to być agregat z automatycznym zapłonem, tylko aby takiego używać musi być zgoda Zakładu Energetycznego, projekt, układ SZR (samoczynne załączenie rezerwy), pomiary.

#zzyciaelektryka #gruparatowaniapoziomu #elektroenergetyka #agregaty
  • 12
@soadfan: ja mam takiego agregata co sobie agregat 1f podłącza przez przedłużacz co ma z obu stron wtyczki, jedna wtyczka 1f do agregatu, druga 3f do gniazda w garażu. Problem braku 2 faz rozwiązał przez zwarcie we wtyczce 3f wszystkich faz ze sobą. Rozłącznika sieć-agregat nie ma...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
analogiczna sytuacja jak sprzed czterech lat .gdy przez Polskę przeszły wichury i ludzie po 3-4 dni prądu nie mieli

@Strieloka: trochę więcej lat temu, gimbaza, wakacje lipiec/sierpień po wichurach na Dolnym Śląsku:

tydzień bez prądu, ale to był najlepszy tydzien wakacji w domu ever:
- brak zadań bojowych, tylko trzeba było po paliwo do agregatu pojechać czasem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- spotkania z ziomkami przy świeczkach
1. Można podłączyć tylko wybrane urządzenia poprzez przedłużacze, ale warto wiedzieć, by te miały odpowiedni przekrój - min 1.5mm², i były 3 żyłowe.


Agregat powinien posiadać AVR. Podpowiem, nie wszystkie piece grzewcze chcą się uruchamiać. W takim przypadku lepiej sprawdzi się inwerterowy.

2. Można podłączyć do całej instalacji do uruchamiania ręcznego, ale MUSI być rozlacznik I-0-II lub inaczej zwany sieć agregat.


Sprawdza się tzw. hebel, odcinający zasilanie sieci.

3. Może to być
powsinogaszszlaja - > 1. Można podłączyć tylko wybrane urządzenia poprzez przedłużacz...

źródło: comment_163870227900q8Vsznky57h9JEvqth8B.jpg

Pobierz