Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jak się fachowo nazywa pociąg, a właściwie chęć związku z osobami chorymi psychicznie? Nie wiem dlaczego, ale jak dowiaduje się, że ktoś ma np. depresję to dana osoba staje się atrakcyjniejsza w moich oczach. Skąd się to u mnie bierze i czym to tak właściwie jest?
#psychiatria #psychologia #pytaniedoeksperta #kiciochpyta

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61ae2fb3f6a171000ab1ac12
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Wesprzyj projekt
  • 7
Persona: @Nowelizacja: Sam w przeszłości miałem epizod depresyjny. Nie mam już żadnych problemów zdrowotnych, ale bardzo szkoda mi osób, które się z tym zmagają.

@bendyz: Nie mam problemu w zwiakach z normalnymi, ale mając np. do wyboru normalną vs chorą, zwiążę się z chorą. Tak jakby choroba psychiczna dodawała punkty w skali atrakcyjności.

@addendum: Bardziej chęć pomocy i "naprawienia" takiej osoby niż niedostępność.

@JudeMason: Nie, moi rodzice
srajoncykotzaplot: skrzywiony psychicznie jesteś przez rodziców, brakuje ci jakiegoś poczucia akceptacji czy czegoś podobnego przez to musisz "pomagać" żeby poczuć się dobrze, jest dużo osób z zaburzeniami które wybierają osoby z jakimiś defektami i im pomagają i czują wtedy się ważni, do tego niska samo ocena robi swoje kiedy spotykasz się z kimś "innym" taki człowiek wtedy może poczuć się "wyższy" ogólnie to jest złe bo takie osoby często same sobie