Wpis z mikrobloga

#kryptowaluty
przyjmując perspektywę dziesięcioletnią uważam że rozwój cyfrowych walut pójdzie w innym kierunku niż się dziś wydaje, hype na BC się skończy, będzie teraz tracił na rzecz ETH, a później obie na rzecz trzeciej, a będzie o tym decydować tak jak kiedyś wyższa wydajność, jakość, przystępność. Patrząc na nie jak na programy to "windowsem" okazać się może coś co dopiero się pojawi (choć w tym obszarze nie spodziewał bym się takiego monopolu). Jest to wyścig technologiczny, wyścig pomysłów. Gdy się rozpowszechnią nabierze na znaczeniu ich lekkość działania i ekologia (!)
  • 7
@skrzy: No ale to już widać. Są szybsze i tańsze łańcuchy. Trochę jeszcze maja kłopotów z centralizacja ale to się zmieni. To jest tak samo jak z wyszukiwarkami. Ktoś pamięta i korzysta z Yahoo, które było „liderem”? No nie bo mamy google.
@Bartech: skończy się ponieważ to protoplasta, producentem wszystkich aut nie jest ten który je wymyślił, podobnie w świecie kryptowalut wygrywać będą waluty o określonej specyfikacji, może jeszcze jej nie znamy, bc nie jest inwestycją na lata, taki wydźwięk w zasadzie miała mieć moja wypowiedź
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@skrzy: obczaj se ostatni wywiad na invest answers z Raul Paulem albo / dodatkowo jeszcze z CTO Larsonem. No ale to(twój op) raczej dość oczywiste kwestie jak siedzisz już jakiś czas / głębiej w temacie krypto.
@skrzy: To ile mocy potrzebuje BTC zależy od wydajności koparek. To czy jest ekologiczny od źródeł energii, nie od systemu. Też mi się kiedyś wydawało, że POW zostanie wyparty przez POS lub POA. Ale teraz nie mam takiego przekonania. POW gwarantuje bezpieczeństwo, pozostałe nie. Krótko mówiąc BTC gwarantuje najważniejsze fundamenty: prawdziwą decentralizację i bezpieczeństwo. Dalszy rozwój osiąga przez kolejne warstwy jak Lightning.