Wpis z mikrobloga

Brat chce kupić dla syna taki zestaw:
https://m.euro.com.pl/komputery-stacjonarne-pc/ntt-komputer-ntt-i510-8gb-gtx1650-240gb-w10.bhtml?gclid=CjwKCAiAhreNBhAYEiwAFGGKPPl1wzzTxkA5lbvV_asBN4r6jsmMVF8vQticj67i1hUV5LclG2wU8xoCWVkQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

Ma budżet do 4k. Młodemu (9lvl) to pewnie zalezy na graniu typu fortnite/Minecraft.

W tej cenie jak patrzę to za bardzo nie widzę do czego się przyczepić poza ram, gdzie w sumie nie wiadomo co tam jest wsadzone i jednak 8gb to trochę bieda.

Dajcie proszę znać co o tym myślicie lub ewentualnie podrzuccie jakąś alternatywę.
#pcmasterrace #komputery
  • 22
W tej cenie jak patrzę to za bardzo nie widzę do czego się przyczepić poza ram, gdzie w sumie nie wiadomo co tam jest wsadzone i jednak 8gb to trochę bieda.


@midget: akurat 8GB ramu wystarczy dalej do większości gier

Prędzej martwiłbym się o mega kupowatą i nieprzewiewną obudowę

Albo dysk 240GB gdzie Fortnite do niedawna ważył 90GB (dziś waży 1/3 tego), ale już choćby nowa forza to 130GB, ogólnie większość
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@midget: szczerze nie lepiej konsole i jakiś laptop do tego?
Mam dwóch synów i factorio roblox fortnite minecraft też chodzą na laptopie sprzed 10 lat.

No chyba że dla brata ten komp ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pesadelo: mam dwójkę żeby nie było że nie wiem o czym mówię.
Laptop za 1k plus xbox za drugie 1k. To raz.
A dwa
Czego może nauczyć sie 9 latek na kompie?
Próbowałem moich uczyć obsługi pc. Ale ich to w ogóle nie interesuje bo jest za wcześnie po prostu.
@Sl_w_k_1: Tego że w każdej chwili może mieć zdalne nauczanie. To raz, a dwa nie nie jest, za wcześnie.
Teraz 6 latkowie cykają w gry na tabletach aż sie kurzy a co dopiero ktoś kilka lat starszy.
Większość dzieciaków dostaje/dostawało pierwsze komputery na komunie (8 lat) i w takim wieku już jak najbardziej można ogarniać. Zresztą komputer mu sie przyda nawet na 3-4 lata do przodu. A nie jakiś zdezelowany lapek
@Sl_w_k_1: Dalej nie rozumiesz. W kompie masz 2 w 1. Możesz wybierać, konsole masz tylko do grania.
Niech każdy sobie używa pc do czego chce, nie narzucaj innym swoich przekonań że pc nie jest do grania, bo również jest.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pesadelo: ależ oczywiście że jest do grania.
Sam bym kupił jak bym mógł.
Ale nie trzeba dawać 4k żeby zagrać w minecrafta czy roblox. A w to będzie grał 9 latek.
Wszystkie fajne gry sa 16 lub 18 plus

No i druga sprawa w co pograsz na tym kompie na ultra ustawieniach?
@Sl_w_k_1: Może wygodniej mu grać w fortnite na klawiaturze i myszce?
Skoro chcą mu kupić pc za 4k a nie konsole, to znaczy że do szkoły też ma go używać, a nie tylko do giercenia.