Wpis z mikrobloga

Kupiłem niedawno laptopa HP Omen z procesorem i7-10750H i kartą RTX2060. Na starym działam na mincie, tutaj też go zainstalowałem ale chciałem przejść na coś innego. Wybór padł na manjaro KDE. Tylko, że jest problem z dźwiękiem, a w zasadzie z jego brakiem. Znalazłem, że jest to ogólnie znany problem z tymi laptopami i znalazłem też rozwiązanie. Tylko, że dochodzę do pewnego momentu i komendy które przepisuję do konsoli nie działają..

./bootstrap.sh

make


sudo make install

sudo ldconfig


Tutaj jest link do tego tutoriala:

https://medium.com/@claudio.cambra/troubleshooting-manjaro-linux-on-your-2019-hp-omen-15-gaming-laptop-august-2020-c570ced15ca8

#linux #manjaro #arch
  • 12
  • Odpowiedz
@ruum:
Dzięki, już sobie poradziłem, zrobiłem aktualizacje po instalacji i pojawił się sterownik do dźwięku. Trochę to dziwne, że po instalacji najnowszej wersji systemu nie wszystko jest zainstalowane.. Tak samo z tym poleceniem make.. Nie jestem biegły w obsłudze terminalu ale myślałem że wszystkie polecania są już jakby to powiedzieć zaimplementowane. Napaliłem się trochę na te manjaro ale widzę, że to nie takie proste będzie
  • Odpowiedz
@killer87: Najnowsza wersja Manjaro 21.1.6 była udostępniona 16 października może poprawka później się pojawiła do tego dźwięku, ale to tylko tak sobie zgaduje.
Według mnie Manjaro jest dla osób które już coś tam wiedzą co i jak i wiedzą co gdzie szukać albo przynajmniej jak.
  • Odpowiedz