Wpis z mikrobloga

@Kashi66 inhibicja jest w kontekście enzymu, nie receptora. Pregabalina mimo strukturalnego podobieństwa do GABA nie oddziałuje znacząco na receptor GABA, na który działa alkohol etylowy. Jej mechanizm działania polega na blokowaniu kanałów wapniowych
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@pannapolka: o i mądrą osobe warto posłuchać, w błędzie bylem ze to na gaba oddzialuje. Ale fakt faktem czuje sie troche czlowiek jak po alkoholu.
  • Odpowiedz
@Kashi66 nazwa jest trochę myląca, ale chodzi tutaj jedynie o podobieństwo strukturalne. Mogłeś się czuć podobnie, bo działanie pregaby ma na celu "zmniejszenie" pobudliwości układu nerwowego, co też robi alkohol tylko w innym mechanizmie działania. W sumie fajnie to porównałeś do działania alkoholu, bardzo obrazowo
  • Odpowiedz
@Turkotka: Tez ostatnio lekarz mi przepisał pregabaline ale różnie opinie słyszałem na temat leku i jakoś boje się go brać, dostałem na lęk uogólniony bo sama paroksetyna mi lęku nie zlikwidowała
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dildo-vaggins: powiem tak, troche ciezko bylo na poczatku sie przyzwyczaic bo krecilo sie w glowie ciagle ale minelo jak sie czlowiek przyzwyczail do danej dawki, wazne by brac w mniejszych ale rozbite na dwa razy rano i wieczor ale dziala dobrze przeciwlękowo. Awaryjnie dostalem hydroxyzyne od lekarza jeszcze
  • Odpowiedz
@dildo-vaggins: jeśli się boisz już jesteś niewolnikiem. Miałem zacząć od 75mg a wziąłem 150mg a po godzinie jeszcze dołożyłem 75mg. Myślę że lek może działać przeciwlękowo lepiej niż paroksetyna.

@Kashi66: Ja brałem hydro krótko, dla mnie za słaby lek.
  • Odpowiedz