Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam 27 lat i postanowiłem pójść na studia wojskowe, zrezygnowałem z pracy parę miesięcy temu, żeby przez ten czas przygotować się do poprawy matur, zapisałem się na basen, kurs prawo jazdy na kat C, C+E oraz kurs ratownika. W tamtym tygodniu pomagałem rodzicom na działce i przez nieuwagę uszkodziłem sobie nogę. Lekarz dał mi skierowanie na RTG i mam dość poważnie uszkodzona rzepkę w nodze. Powiedział że będzie potrzebna operacja i że mniej więcej po 6-7 miesiącach dopiero będę mógł wrócić do aktywności fizycznej. Czy taka operacja od razu mnie skreśla z pracy w wojsku? Strasznie słaba sytuacja bo można powiedzieć że zagrałem wszystko na jedną kartę, a prawdopodobnie nawet nie przejdę badań. Co byście zrobili na moim miejscu? Dali sobie spokój ze studiami czy jednak spróbowali pomimo ryzyka że nawet nie przejdziecie badań? Nie chce odkładać tego na przyszły rok bo i tak się późno za to zabrałem.

#studia #przegryw #wojsko

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61b20e281a841e000b7d9507
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
  • 28
@AnonimoweMirkoWyznania:
Po operacji kolana jest już #!$%@?. Oczywiście wiadomo zależy co było robione, ale generalnie wejście w staw już praktycznie skreśla z funkcjonowania takiego na 100%.

Na pewno po operacji musisz sobie załatwić konkretną i dluuuga rehabilitację.

Wiem, co mówię, bo sam jestem po operacji.
@sergius_q: Kiepsko, kolega w podobny sposób nie dostał się na zawodowego Strażaka, czy tam do szkoły strażackiej. Rozwalił kolano, a później operacja, długa rehabilitacja. Próbować zawsze możesz, a jeśli nie wyjdzie to nasz plan b?
@AnonimoweMirkoWyznania: W zasadzie najlepsza odpowiedź to zależy. Zależy od tego co masz z kolanem itp. To co moi przedmówcy napisali to nie do końca prawda, po wejściu operacyjnym w staw ciągle masz dużą szansę na 100% powrót do zdrowia. Ale zanim zdecydujesz się na operację poczytaj dużo o tym co masz uszkodzone itp i przede wszystkim idź na rezonans magnetyczny a nie rtg bo on za wiele nie powie w jakim
@boxguy: zdecydowanie należy szukać dobrego lekarza. Ja jestem po artroskopii u swojego lokalnego chirurga i o ile zabieg został dobrze przeprowadzony, tak kompletnie zawalił kierowanie fazą pooperacyjną i grozi mi usuwanie artrofibrozy operacyjnie.
Mój fizjo sam stwiedził, że typ kompletnie nie ma pojęcia o powrocie do zdrowia po operacji, po tym co u mnie było. A rehabilitacja na NFZ wyglądała tak, że mnie zamknęli przy urządzeniu na jedno ćwiczenie 15 minut, a siedziałem tam godzinę.
@Sercem_Wycinane: Roznica jest taka ze na wojskowych bedzie #!$%@? fizycznie dosc mocno, nawet jak pojdzie na WAT. O zmechu z taka kontuzja to bym w perspektywie roku zapomnial bo to bylby bilet w jedna strone do permamentnego #!$%@? sobie nogi
@Sercem_Wycinane: 1. Studia wojskowe to 5 lat siedzenia w barakach z gowniarzami mającymi po 19-20 lat. 2. Nieporównywalnie więcej WF i okazji do kontuzji. 3. Mówisz ze nie widzisz różnicy między studiami wojskowymi a cywilnymi i prosisz żeby cie oświecić. Jak ten chłopak pójdzie na studia teraz to ma 5 lat wyjęte z życia. Będzie dostawał jakieś gowno pieniądze, rodziny nie zalozy bo musi siedzieć na kompanii, po pierwszym roku nie
AnalogowaNiewiasta: @AnonimoweMirkoWyznania: jak to Twoja pasja to próbuj, może znajdziesz jakiegoś znajomego oficera co podpyta jakie są kryteria.

Z rzepką zobacz czy stać Ciebie na jakąś klinikę/lekarza typowo sportowego. Choćby konsultację. Bo wiesz, nam normalnym ludziom mówią 6 miesięcy, a piłkarz drugoligowy wraca na boisko po 3 tygodniach :p

Sprawdziłbym też z fizjoterapeutą, lekarze asekuracyjnie mówią 3 miesiące oszczędzania się, pół roku i wtedy ćwiczenia. A fizjo spyta dlaczego przychodzisz
@BlackFunky: Myślę że osoby co lubią aktywność fizyczna decydują się na studia wojskowe więc WF raczej nie jest minusem w tym co napisałeś. I po studiach wojskowych masz pewna pracę, nie musisz się martwić że zaraz wejdzie jakiś lockdown, dodatkowo co do tych słabych pieniędzy to jak na polskie warunki to nie są złe, około 6k z dodatkami powinien dostawać miesięcznie
Może to słabo jak na standardy na wykopie #programista15k ale
@Sercem_Wycinane: Tez trzeba być przygotowanym na relacje z przełożonymi i trochę inna rzeczywistość niż w cywilu. 6k to zarabia Szwej po skokach, dla podporucznika to już bliżej 8k bym liczył. Wiesz, lubić aktywność fizyczna to jedno, ale druga sprawa jest aktywność fizyczna będąca kwestia która daje ci wyżywienie i dach nad głowa. O ile po WAT masz faktyczny stopień naukowy to po AWL/zmech nie masz nic co przełożyłoby die poza wojsko.
@Sercem_Wycinane: Dodałbym ze praca jest pewna, ale miejsce pracy już nie. Możesz być z Krakowa a okazuje się ze wolny etat jest w zajaczkowie nadbiebrzanskim i masz dupe. Lojalkę musisz wypełnić i kończy się ze siedzisz na jakims #!$%@?. Oczywiscie jest bardzo dużo plusów wojska i uczelni i nie chce chłopaka zniechęcić, ale sam to przerobiłem i dalej przerabiam. O plusach wojska każdy prawi, ale żeby jakieś merytoryczne nakreślenie negatywnych stron
@Rocky_Zuma_Skye: Możesz być nawet i ministrem obrony narodowej, dopóki nie podasz żadnego argumentu dalej będę przy swoim, chyba że Ty się kwalifikujesz pod ten beton. Praktycznie w każdej pracy jest jakaś maruda albo ktoś kto odstaje i gada że to inni są źli i jak jest źle.¯_(ツ)_/¯