Wpis z mikrobloga

Chciałbym kupić córce konsole pod choinkę ale kompletnie nie wiem którą. Xboxa, PS5, Switch? Ona nie musi grać w najnowsze hity w 4k, bo ma to gdzieś. Raczej chodzi o jakieś fajne gierki dla 9-10 latki. Jakieś tańce przed telewizorem czy inne wygibasy. Może razem byśmy mogli zagrać w jakiegoś tenisa machając łapami. Ciągle myślę o Switchu, bo ma tę zaletę, że można go zabrać na przykład do samochodu. Ale nie wiem czy to nie jedyna zaleta:)
Co wybrać? Przyznam, że na konsolach się nie znam kompletnie.
#konsole #ps5 #xbox #nintendoswitch
  • 25
@Uata: widzę że dwie osoby próbują przepchnąć tu idee Xboxa i gamepassa, ale chyba zapomnieli że to nie jest konsola dla nich, tylko 9-10 letniej dziewczynki. Taka dziewczyna bardziej będzie zainteresowana bajerami switcha, który jest nastawiony właśnie na fun, niż xbox. Masz tam gierki pokroju Mario czy np taki 1-2 Switch, który jest świetną grą do zabawy dla ojca z córką. Sam zauważyłem że moja różowa chętniej pogra dla rozrywki w
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Uata: jeśli nie odstrasza Cię wizja płacenia prawie 200 zł za kilkuletnie używane gry to bierz switcha. Jednak jeśli chcesz mieć jedną konsolę "do wszystkiego" to raczej xbox jest bardziej uniwersalny - mam obie i switch służy jedynie do exclusive'ów. Z trybu przenośnego nie korzystam bo gram wyłącznie w domu
@Uata no switch na papierze jest fajny, ale te ceny gier..

Musiała by albo grać w kółko w jedną grę i przechodzić albo nakupić wiele gier co już wiąże się ze spór wydatkiem.

Xbox z gamepassem da odrazu dostęp do biblioteki 400 gier. Więc można sobie szukać do woli, pograć trochę i co podejdzie to zostać na dłużej.

Ja bym jednak wybrał Xboxa.
@Uata: Mam 3 dzieci w podobnym wieku. Wszystkie 3 konsole najczesciej grane jest ps i switch. Ale pogadaj z dzieckiem bo moze lepiej kupic jej laptopa. Tam tez sporo gier a i do nauki zdalnej sie przyda.
@Uata: dobra ale gamepass tak naprawde sprawdzi się jak wszystkie gry ci będą pasować. Mam xboxa z gp ultimare i tych gier jak dla mnie wartych ogrania było kilka. W tej chwili wolałbym grać na PS5 dużo fajniejszych gier dla mnie. Kupilem oleda dla còry na święta i widzę,że i ja chętnie pogram.
@Uata: Musisz się dowiedzieć jakie gry twoja córka preferuje, ps5 ma kilka ekskluzywnych gier a Xbox to bardziej taki pc z padem,xbox nadrabia gamepassem ale szczerze żałuję zakupu bo jakiś mega ciekawych gier tam nie uświadczysz
@Uata: nie posiadam jedynie xbox'a i patrząc po zainteresowaniu dzieciaków to zdecydowanie Switch. Żałuję, że tak późno kupiłem ten sprzęt, bo gier dla młodych i starych cała masa, a granie przenośne to MEGA zaleta.
Jakieś tańce przed telewizorem czy inne wygibasy


@Uata: Xbox 360. Gry ruchowe zaczęły się i praktycznie skończyły na nim.

@enslavedeagle: xD. Ziom, ta konsola ma 17 lat.

@Uata: Tylko switch. Jest tak np just dance albo Mario party w które możecie grać cała rodzina
xD. Ziom, ta konsola ma 17 lat.


@bartdziur: No i co z tego? Na Xbox One już nie wychodziły żadne gry przy których można robić "Jakieś tańce przed telewizorem czy inne wygibasy".

Było jeszcze oryginalne Wii, ale technologicznie to jeszcze większe dno. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Na Switchu biblioteka gier ruchowych też jest bardzo mocno ograniczona - poza paroma tytułami startowymi to nie ma praktycznie nic, co