Wpis z mikrobloga

Czym się realnie różni Xiaomi Mi 11 Lite 5g od Xiaomi Mi 11 Lite 5g NE?

Wiadomo - procesor - pierwszy ma 780G, drugi 778G, więc różnica naprawdę minimalna zarówno wydajnościowo jak i prądożernościowo (na korzyść starszej wersji bez NE). Grafika totalnie mnie nie interesuje, bo to nie telefon do gier :-)
Na czym mi zależy to aparat. I różne źródła różnie podają - jedne, że to ten sam aparat, inne, że NE ma większą matrycę.

Jeszcze gdzie indziej znalazłem, że starsza wersja ma Gorilla Glass 6, nowsza 'tylko' 5, ale podobnie jak wcześniej - różne źródła różnie podają...

Ale pomijając to - czy warto iść w nowszą wersję NE (np. coś fizycznie poprawione, usunięte błędy, może coś ulepszonego w oprogramowaniu) czy jednak obydwie wersje są tak naprawdę porównywalne?

Co ciekawe starszą wersję można dorwać za 1400zł, nowsza - minimum 1500zł i to w promocji, bo normalnie w okolicach 1800zł.

#xiaomi #mi11lite #mi11lite5g #mi11lite5gne #telefony
  • 8
@MyPhilosophy: No i pytanie - dlaczego przy różnicy 100zł warto dopłacić? Mimo wszystko procek gorszy, a reszta podzespołów - nikt tak naprawdę nie wie, a specyfikacji wersji bez NE na stronie Xiaomi już niestety nie znalazłem :-(

Obecnie zwykłe kosztuje 1400, NE 1500zł, więc jest to 100zł różnicy (przedwczoraj cena była taka sama, ale zaspałem z zakupem). Ale tak analizuje na różne sposoby i zastanawiam się dlaczego warto dopłacić?

I tak
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Wiadomo - procesor - pierwszy ma 780G, drugi 778G, więc różnica naprawdę minimalna zarówno wydajnościowo jak i prądożernościowo (na korzyść starszej wersji bez NE).

@husky83: 778g ma wyraźną przewagę w energooszczędności, a 780g w GPU. Skoro grafika cię nie interesuje to lepszym SoC jest 778g.
Swoją drogą dopiero co była promocja na NE na Amazonie za 1329, teraz już są za 1499.
@husky83 kupiłem mi 11 lite 5g miesiąc temu. Miałem ten sam dylemat, z tymi samymi priorytetami (bateria, aparat - GPU mnie nie interesuje).

Finalnie wybrałem wersję starsza z 780, bo trafiłem B refenzje gdzie gosc porównywał oba i odczuwal wolniejsze działanie 778G.

Generalnie telefon spoko - lekki, poręczny, ładny design. Niemniej ja przesiadłem się z mi9 i gdzieś czuć to, że mi9 to flagowiec, a obecny to "lite".
Troche niesmak tym bardziej,