Wpis z mikrobloga

@Miedzcu: Mirabelki witam i o zdrowie pytam! Mam do wypełnienia holenderskie pisemne oświadczenie, że żyje („Bewijs van in leven zijn”, czyli tak zwane "świadectwo życia" lub "pozostawanie przy życiu"). Dokument wskazuje że pola muszą być wypełnione przez urzędnika, który jest najbardziej porównywalny z holenderskim urzędnikiem Wydziału Rejestru Ludności.

Czy ktoś kiedyś również wypełniał takie oświadczenie? Gdzie się zgłosił i do jakiej komórki? Urząd miasta? A w urzędzie miasta Wydział Spraw Obywatelskich czy może Urząd Stanu Cywilnego? Czy może gdzieś indziej. Za każdą podpowiedź będę mega wdzięczny byle by tylko nie bujać się bez sensu od kolejki do kolejki. Poradnik klienta urzędu miejskiego nie daje mi żadnej podpowiedzi a tematyka mojej sprawy jest nie wspomniana w liście spraw.

#holandia #podatek #belastingdienst #urzadskarbowy #emigracja #pytanie
  • 2
@Syn_Aragorna: Mój błąd - nie chciałem za bardzo tekstowo rozpychać sprawy. Jestem juz w polsce i ubiegam się o wykup emerytury ze stipp'u. Wysłali mi odpowiedni formularz (oświadczenie że żyje) który muszę poświadczyć i odesłać.