Wpis z mikrobloga

#covid19
Czołem Mirki. Jak to jest w Polsce z izolacją w przypadku zaszczepionych osób z pozytywnym wynikiem PCR? Nie mogę się nigdzie doszukać informacji, a koleżanka jest w lekko patowej sytuacji.
W skrócie: zaszczepiona Szwajcarka pojechała pozwiedzać Warszawę i utknęła, bo miała pozytywny wynik testu PCR.
Kontaktowała się z wszystkimi możliwymi punktami, ale nikt nie był w stanie jej powiedzieć co ma zrobić. Samolotem nie wróci, bo musi mieć na powrót negatywny wynik testu PCR. Narazie udało jej się załatwić hotel na kolejne trzy noce, ale nie wiadomo co dalej. Ma ktoś jakiś pomysł co z tym fantem zrobić?
Tak tylko dodam, że koleżanka jest fanką wszystkiego co polskie i nawet uczy się polskiego ( ) może jakieś małe #mirkopomaga ? Z góry dzięki chociaż za info odnośnie izolacji.
  • 6
@tusiatko: z tego co wiem, nie ma stricte kwarantanny, a izolacja, która ma trwać 7 albo 10 dni. Nie wiem, jak to wyglada formalnie, chyba nikt niczego nie sprawdza, ale i tak raczej koleżanka nic nie zrobi do momentu uzyskania ujemnego pcr, by mogła wrócić do Szwajcarii, a to pewnie może potrwać ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@zbigniew-wu: No właśnie wygląda na to, że w Polsce nikogo to nie obchodzi - nikt się nie odezwał. Ogółem wszyscy mają w dupie co ona zrobi, trochę słabo. Dobrze, że chociaż w hotelu się mogła zameldować… kiepska sytuacja serio. W ogóle nawet nie wiem gdzie w Polsce kierują takie osoby na izolację? Pod most? Porypana sprawa.