Wpis z mikrobloga

Masz problem z Access Violation mimo posiadania odpowiedniego player-kit'a 2.8 i fixa 2.6? Te dwa kroki załatwią temat

1. C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\TheChroniclesOfMyrtana\System, znajdujesz Gothic.ini i zmieniasz zStartupWindowed=0 na 1

2. Z tego samego katalogu wybierasz Gothic2.exe -> Właściwości -> Zgodność i zaznaczasz uruchomienie programu w trybie zgodności z System Windows XP (z dodatkiem Service Pack).

Te dwie sprawy załatwiły u mnie temat. To samo tyczy się zwykłego Gothica, jeśli chcielibyście również w niego pograć przed lub po przejściu kronik myrtany, gdyż naprawienie w jednym nie naprawia tego w drugim

#kronikimyrtany #gothic
  • 9
  • Odpowiedz
@MrPat: Oj mistrzuniu ratujesz tyłek. Od siebie dodam dla tych co maja wersje steam u mnie sama zmiana zgodności nie pomogła trzeba wcześniej wybrać opcje zmień ustawienia dla każdego użytkownika i tam zaznaczyć tryb zgodności. Ja jeszcze dodałem uruchamianie jako admin choć niewiem czy ma to znaczenia. Dzięki jeszcze raz ()
  • Odpowiedz
@Przemosz: nie ma sprawy! U mnie przy uruchamianiu zawsze jest zapytanie związane z adminem, tak więc wziąłem to jako standard. W Gothic II Noc Kruka Steam czasem miał problemy z tym trybem zgodności, dlatego polecam zrobić skrót do exe'ka z podanej w kroku 1 ścieżki, gdyż ikona tworzona przez Steam na pulpicie nie załatwiała tego tematu. Jedynie minusem tego rozwiązania jest fakt, że Steam nie zlicza godzin gry. Jeśli wystarczy komuś
  • Odpowiedz
@MrPat: U mnie nie bangla :( Wyrzuca błąd access violation po intro.

Windows 10, Gothic 2: NK działa dobrze bez żadnych trybów zgodności itd
  • Odpowiedz
Macie jakieś inne rozwiązanie tego problemu ? u mnie nadal się nie włącza ale zwykły gothic śmiga dobrze po ustawieniu rozdzielczości
  • Odpowiedz