Wpis z mikrobloga

Mirki, potrzebuje gry strategicznej z jak największą ilością opcji i możliwości w świecie gry, tak bym miał wpływ na wiele aspektów w tym dyplomacje, handel i politykę.

Podoba mi się HOI4 no ale w tej grze gdy zaczyna się wojna to są takie lagi że można się zesrać zanim cokolwiek się zdziała, lubię też Medieval Total War 2 no ale tam znowu jest bardzo mało opcji + sztuczna inteligencja na niskim poziomie a przez to gra staje się bardzo monotonna i nudna ze względu na prostotę :/

Polećcie coś proszę bo się zanudzę, może to być nawet gra ekonomiczna coś jak SimCity no ale nie SimCity xD

#gry #grystrategiczne #strategie #hoi4 #totalwar #szukamgry
  • 24
@Lesrley:
Jeśli chodzi o walkę to polecali Gary Grigsby's War in the East.
Jeśli o strategie to bardzo fajnie wygląda Distant Worlds. Mnoga ilość opcji (sam dostosuj co ogarnia komp, a co Ty), przeogromny wszechświat. Muszę się w końcu przebić. Chyba grosze kosztowała na keyshopach.
@Lesrley: możesz spróbować Distant Worlds. Co prawda walka jak i rozbudowa planet są takie sobie ale ekonomia jest jedyną w swoim rodzaju. Każda część statku wymaga jakiś surowców do stworzenia za które trzeba zapłacić i dowieźć na plac budowy. W razie niedoboru cena rośnie a w przypadku braku konstrukcje stoją.

Acha, nie masz też własnej floty transportowej. Tym zajmuje się sektor prywatny który musi na siebie zarobić i nad którym nie
@isea: Właśnie tych kosmicznych gier jest sporo no ale ja nie lubię tego typu gier, wszystko co się dzieje w przyszłości lub fantasy mnie raczej odrzuca :/

Chciałbym by akcja działa się w średniowieczu lub podczas wojen światowych lub ewentualnie w współczesności :x
@Lesrley: Zobacz sobie workers and resources: soviet republic. W skrócie: dostajesz kawałek ziemi z surowcami i budujesz państwo od zera, gospodarka, transport, urbanistyka, łańcuch produkcji, handel, surowce, kultura, turystyka i potrzeby obywateli do ogarnięcia. To wszystko w otoczce socjalizmu z przymrużeniem oka. Gra jest rozwijana na bieżąco, do tego masa przydatnych modów w workshopie. Jest to strategia typowo gospodarcza, nie szukaj tam żadnej walki ani nic z tych rzeczy.