Wpis z mikrobloga

Wiecie co mnie przeraża? Wizja życia na wynajem. Wszystko na wynajem. Mieszkanie na wynajem, samochód na wynajem, telewizja na wynajem. I gdzieś nam ktoś wmówił, że to jest ok. Nie #!$%@?, To nie jest ok. Dach nad głową powinien być Twoim prawem. Każdego powinno być stać na kupno lokalu, mniejszego, większego, może i na kredyt, ale powinno być Cię na to stać, jeśli uczciwie pracujesz. Płacenie rat wysokości połowy twojego wynagrodzenia jest chore, bo ten system jest chory.

#kredythipoteczny #przemyslenia #nieruchomosci
  • 144
@psycha: Ja jebe, ten tweet to była zachęta do dyskusji na temat zmian społeczno-gospodarczych zaobserwowanych właśnie przez uczestników WEF a nie ich plan na przyszłość. Przemielone milion razy przez wszelkich foliarzy bez zrozumienia i nawet przeczytania dyskusji pod tym tweetem xD

Danish politician Ida Auken, who wrote the prediction in question (here), said it was not a “utopia or dream of the future” but “a scenario showing where we could be
via Wykop Mobilny (Android)
  • 16
@cocieboli: skoro w nicku pytasz co mnie boli to mnie boli ile osób tu nie zrozumiało twojego posta xD
Ten trend, o którym mówisz, strasznie się wzmocnił w ostatnich latach - nawet pieprzony pakiet office nie możesz już kupić na własność tylko subskrypcja. Też mnie to strasznie boli ale korporacjom się to opłaca i tak już ustawią rynek i urobią odpowiedzialnych polityków, żeby to umożliwić.
@asdfghjkl: Chyba mało zrozumiałeś z jego tekstu, jeśli ktoś nie jest programista tylko zwykłym pracownikiem produkcji za 2.5k pln to jakie są jego szanse? Tylko nie pisz idz zrób c+e trochę z Ciebie się pośmieją ale zarobisz… go po prostu nigdy nie będzie stać a niedługo nawet i na garaż. Na śmieciowej umówię nie dostanie więcej jak 110 tys. Pozdro wsam raz na auto premium 6 letnie
standardowo, libkowe podnoszenie kwalifikacji jako remedium na wszystkie problemy świata, nie zesraj się.


@Dol_Guldur: no nie, lepiej tylko otworzyć mordę i krzyczeć o więcej, bez podstaw fundamentalnych ale za to z roszczeniowym podejściem BO MI SIE NALEŻY

gowno wam się należy bez zwiększania kwalifikacji
@cocieboli: Od razu mówię, że nie zgadzam się z tym stanem rzeczy o którym napisałeś, ale na czym dokładnie miało by polegać zniewolenie? Wyobraźmy sobie, że 95% społeczeństwa żyje wynajmując wszystko, no i co z tego? Ja bym powiedział wręcz, że człowiek który nic nie posiada, nie ma nic do stracenia, może łatwo wyjść na ulicę, szczególnie gdy mamy taki przepływ informacji. Jakby chciałbym poznać ten mechanizm krok po kroku, bo
nawet pieprzony pakiet office nie możesz już kupić na własność tylko subskrypcja. Też mnie to strasznie boli ale korporacjom się to opłaca i tak już ustawią rynek i urobią odpowiedzialnych polityków, żeby to umożliwić.


@Neater: co za bzdura. Możesz kupić office'a

W office 365 płacisz nie za oprogramowanie ale za utrzymanie przestrzeni w chmurze, za wsparcie, za aktualizacje etc etc. Kupujesz usługę, a nie produkt - dlatego jest subskrybcja
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@asdfghjkl: to co ma powiedzieć strażak, ratownik medyczny, policjant czy pracownik marketu? Mają zrezygnować z pracy, otworzyć swój biznes i przestać narzekać?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cocieboli: są rzeczy których nie opłaca kupować na własność, ale oczywiście nie oznacza to, że nie powinniśmy mieć wyboru. Nie trzeba kupować browaru, żeby napić się piwa.
@cocieboli: #!$%@? jest życie na wynajem. #!$%@? jest życie na wynajem z perspektywą, że albo odmawiasz sobie wszystkiego i ciułasz na wkład własny i wykończenie mieszkania albo żyjesz sobie „normalnie” spłacając komuś kredyt. Gdyby nie pandemia byłbym właśnie w tej grupie z #!$%@? życiem. A tak to szczęśliwie już wkładam kasę we własne m. Pamietam jak w poprzedniej pracy kolega pochwalił się nowym - używanym autem ze stajni VAG o wartości
@cocieboli: podziękuj regulacjom rzadowym dzięki którym koszty budowy rosną. I systemu finansowemu który.nie pozwoli ci oszczędzić, zwiększa ilość pieniądza w obiegu i dmucha banki gdzie chce. Chociaż jeśli do tej pory wytrzymałej to możesz próbować odkładać w czymś co nie jest pieniądzem fiducjalnym.i może się uda coś kupić za parę lat (ostatnie spadki trwały od 2009 do 2014 roku). Ogólnie chory #!$%@? system
@cocieboli: Ale pier**lenie. Kto Ci broni kupic jaka dzialke w Zadupiu Gornym 20km od jakiegos miasta i postawic tam maly domek 40-50metrow wykanczajac go najtanszym mozliwym kosztem? Uczciwie pracujac Cie na pewno na niego stac

A to ze Ty chcesz mieszmac i zyc wygodnie to jest Twoj "problem" ale nikt Cie tego nie zmusza.

Wysokie ceny domow mieszkan biora sie z niczego innego jak popytu na to-Dlaczego developer ma sprzedawac mieszkanie